کد خبر: 677298 A

همزمان با آغاز هفته ملی کودک برگزار می‌شود؛

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد که همزمان با آغاز هفته ملی کودک، طرح «دوست من، اتوبوس» در پایانه‌های اتوبوسرانی و خطوط منتخب سرویس مدارس سطح شهر تهران، اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، پیمان سنندجی (مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران) از اجرای طرح «دوست من، اتوبوس» در پایانه‌های اتوبوسرانی و خطوط منتخب سرویس مدارس سطح شهر تهران خبر داد.

سنندجی درباره این طرح، گفت: همزمان با آغاز هفته ملی کودک، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در جهت آموزش شهروندی (تهران، شهری دوستدار کودک) در مباحث استفاده بهینه از حمل‌ونقل عمومی، خصوصاً اتوبوس برای کودکان و نوجوانان در رده سنی (۶ تا ۱۲ سال) از تاریخ پانزدهم تا پایان مهر ماه، اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی ازجمله برپایی ایستگاه فرهنگی در پایانه‌ها و ایستگاه‌های اصلی سطح شهر تهران، دیدار مدیران ارشد و اجرایی سامانه‌ها با کودکان و نوجوانان، توجه به تقویت سرویس‌های اتوبوس مدرسه و... می‌نماید.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح، توسعه و ترویج مشارکت اجتماعی، نهادینه کردن مهارت‌های خلاقانه در بین کودکان، آماده‌سازی افکار عمومی به‌ویژه کودکان سنین پایه و نوجوانان  برای ترویج و توسعه استفاده از حمل‌و نقل عمومی، آشنایی با سیستم‌های هوشمند، آشناسازی کودکان با مزایای حمل‌و نقل عمومی و تکریم شهروندی، را می‌توان برشمرد.

سنندجی بیان داشت: در این طرح آموزش‌هایی نظیر: نحوه سوار و پیاده شدن همراه با رعایت نظم، رعایت نظافت در داخل اتوبوس و ایستگاه‌ها، تکریم افراد سالمند، کم‌توان و معلول، احترام به راننده اتوبوس، توجه به نظافت شخصی و شئونات اجتماعی، حفظ و نگهداری از اتوبوس به‌عنوان اموال عمومی جامعه، اهمیت طرح تفکیک در اتوبوس برای راحتی شهروندان، توجه به حریم شخصی یکدیگر، اشاعه فرهنگ نوع دوستی از طریق رعایت ادب اجتماعی و فرهنگ لبخند همشهریان، استفاده از کارت بلیت، نظارت همگانی در ارائه خدمات مطلوب،  آشنایی با حقوق متقابل شهروندی و... ارائه می‌گردد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در خاتمه، گفت: در روز آغازین طرح، گروهی از دانش‌آموزان مقطع پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی منطقه ۲۰ تهران از ستاد مرکزی شرکت واحد بازدید و با سیستم‌های هوشمند اتوبوسرانی آشنا شدند.

هفته ملی کودک شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران پیمان سنندجی طرح دوست من، اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر