کد خبر: 672071 A

سورنا ستاری مطرح کرد:

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: شرکت‌های دانش بنیان تاکنون توانسته‌اند ۳۰۰ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد کنند.

به گزار ش ایلنا، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری رییس جمهوری) در آیین افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود: شرکت های دانش بنیان پارسال به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال فروش داشته اند.

او اضافه کرد: پارک های فناوری، مراکز رشد نوآوری و دانشگاهها فرصت هایی هستند که نسل جدیدی از کارآفرینان را به جامعه تزریق کرده و این نسل می تواند با ایجاد شرکت های بزرگ دانش بنیان به رونق کسب و کار در جامعه کمک کنند.

ستاری با اشاره به حمایت دولت از ایجاد پارک های فناوری و صندوق های حمایت از نخبگان افزود: دولت زیرساخت ها را برای ایجاد و گسترش مراکز دانش بنیان فراهم می سازد و در زمینه ایجاد صندوق های پژوهش فناوری و صندوق های نوآوری نیز آماده است تا به هر میزان که بخش خصوصی آورده ۵۱ درصدی خود را تامین کند نسبت به تامین ۴۹ درصد دیگر بدون هیچ محدودیتی اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه استان اردبیل هنوز در زمینه دانش بنیان چندان پیشرفته نیست، افزود:این استان با داشتن ۵۵ هزار دانشجو و یک هزار عضو هیات علمی دارای نیروی انسانی غنی بوده و آنها می توانند هر مشکل را به فرصت تبدیل کرده و زمینه را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان فراهم کنند.

سورنا ستاری شرکت داشن بنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر