کد خبر: 667343 A

غلامرضا تاجگردون:

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یک میلیارد دلار اعتبار دیگر از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به بخش اشتغال کشور اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، غلامرضا تاجگردون (رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس) در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان غربی گفت: این اعتبار با هدف اجرای طرح‌های اشتغال در حوزه‌های بافت فرسوده، ناوگان فرسوده حمل و نقل و نگهداشت تولید هزینه می‌شود. 

وی اضافه کرد: ساز و کار مربوط به اختصاص این بودجه در راستای ایجاد اشتغال در استان‌های مختلف کشور در دست بررسی است و در آینده نزدیک نهایی می‌شود. 

وی با تاکید بر اینکه بیکاری در حال حاضر از جمله مشکلات کشور است، اظهار داشت: جهت ایجاد فرصت‌های شغلی جدید باید از سرمایه‌های صندوق توسعه ملی، بانک‌ها و بخش خصوصی بهره‌برداری شود. 

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه آذربایجان غربی نیازمند توجه ویژه همه نهادها و ارگان‌های ملی است، افزود: برنامه‌ریزی برای توسعه مناطق محروم به ویژه در این استان ضروری است و باید در این خصوص تمهیدات لازم از سوی مجلس اندیشیده شود. 

جهانبخش محبی نیا اضافه کرد: سیاست‌گذاری بودجه‌ای نیز باید اصلاح و زمینه اختصاص بودجه‌های مناسب به مناطق محروم فراهم شود. 

پیشتر نیز ۱.۵ میلیارد دلار با موافقت مقام معظم رهبری به موضوع اشتغال روستایی و پایدار در کشور اختصاص یافته بود که روند تصویب و اجرای طرح‌های این بخش در حال انجام است. 

آذربایجان غربی اشتغال مقام معظم رهبری یک میلیارد دلار اعتبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر