کد خبر: 666581 A

رییس موسسه کار و تامین اجتماعی خبر داد؛

رییس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: آزمون استخدام بخش خصوصی تضمینی مناسب برای جذب نیروی متخصص و مناسب مورد نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها خواهد بود.

به گزارش ایلنا، «محمدرضا سپهری» در نشست شورای سیاست‌گذاری، آزمون جذب نیروی کار جدید را یکی از مشکلات اصلی شرکت‌های فعال در بخش صنعت و خدمات دانست و افزود: هم اکنون تضمین خاصی برای مفید و اثربخش بودن استخدام یک فرد از سوی شرکت‌ها و سازمان‌ها وجود ندارد زیرا سنجش مهارت فرد جویای کار به درستی انجام نمی‌شود.

سپهری در ادامه اضافه کرد: با تغییر کردن دنیای کار و آموزش، دنیای استخدام و جذب نیز تغییر کرده است و دیگر روش‌های سنتی و دولتی پاسخگوی نیازهای شرکت‌های جدید نمی‌باشند، لذا دنیای کار و آموزش نسبت به گذشته منعطف‌تر شده‌اند و دیگر بدون زمان و مکان هستند. همانطور که امروزه شاهد هستیم شرکت‌هایی بر بستر اینترنت شکل می‌گیرند و فعالیت می‌کنند، در حال افزایش هستند. بنابراین با این تغییراتی که در حال رخ دادن است، شیوه‌های جذب و استخدام نیز باید تغییر کنند.

رییس موسسه کار و تامین اجتماعی، آزمون استخدام بخش خصوصی را یکی از روش‌های تغییر در جذب و استخدام نیروی کار دانست و افزود: شیوه‌های سنتی و قدیمی که درسال‌های گذشته استفاده می‌شد شاید برای بخش دولتی کارایی داشته باشد اما برای بخش خصوصی کارایی لازم را ندارد و حتما باید تغییر نمایند.

سپهری با اشاره به بهره‌مندی کشورهای رو به رشد از روش‌های نوین استخدام نیروی انسانی، تاکید کرد: این آزمون از چند سال گذشته تحقیقات و بررسی‌های خود را در زمینه راه‌های نوین جذب نیروی انسانی سازمان‌ها و شرکت‌ها در کشورمان انجام داده است.

وی با بیان اینکه اولین آزمون استخدام بخش خصوصی در ایران سال گذشته برگزار شد، گفت: با توجه به نتایج مثبت و قابل توجه این آزمون در تامین نیروی انسانی متخصص و مناسب برای سازمان‌ها و شرکت‌ها، دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی شامل شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور امسال نیز برگزار خواهد شد.

ثبت نام دومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی به منظور جذب نیروی انسانی مورد نیاز بیش از ۱۱۰۰ شرکت و موسسه خصوصی در سراسر کشور از دهم شهریور آغاز شده و تا ۱۰ مهر ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند برای ثبت نام به سایت آزمون به نشانی  INRE.IR  یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

موسسه کار و تامین اجتماعی محمد رضا سپهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر