کد خبر: 664835 A

طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی صبح امروز مجلس، طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش تصویب شد.

معلمان حق‌التدریس می‌گویند: از این اتفاق خرسندیم و امیدواریم حالا که منابع مالی جذب، پیش‌بینی شده، آموزش و پرورش این قانون را اجرا کند و به سال‌ها سرگردانی و بلاتکلیفی ما خاتمه دهد.

پیش از این شورای نگهبان، ایراداتی به این طرح وارد کرده بود که به نظر می‌رسید مربوط به بار مالی و تعهدات ریالی طرح باشد.

حالا معلمان حق‌التدریس می‌گویند: از نمایندگان مجلس به خاطر سرعت عمل در اصلاح طرح، رضایت داریم و امیدواریم سال آموزشی در شرف وقوع، سر کلاسى درس باشیم.

در اصلاحیه مصوب مجلس آمده است:

ماده الحاقی- یک ماده به شرح زیر به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 15 مهرماه سال 88 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن الحاق می‌شود:

ماده الحاقی - وزارت آموزش و پرورش مکلف است مشمولان قانون اصلاح تبصره (10) ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را با رعایت موارد ذیل استخدام کند.

4 - بارمالی این قانون از محل حذف حقوق دریافتی حق‌التدریسی‌های تبدیل شده در این قانون در بودجه سنواتی تامین می‌شود.

بند (4) ماده الحاقی به شرح زیر اصلاح می‌شود:

اجرای حکم این قانون منوط به پیش‌بینی منابع لازم در قوانین بودجه سنواتی است.

معلمان حق التدریس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر