کد خبر: 663783 A

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

۱۲ شهریور ماه سال جاری، توزیع کارت ورود به جلسه چهارمین مرحله آزمون‌های سنجش مهارت آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، رضا باجولوند (معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه‌ای) گفت: توزیع کارت ورود به جلسه چهارمین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی و آزمون متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش  و... در سال ۱۳۹۷  از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه، ۱۲ شهریور آغاز و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، ۱۴ شهریور ماه سال جاری ادامه می‌یابد.

وی با اعلام این خبر گفت: چهارمین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان، صنایع دستی، فرش و نان و غله و... و چهارمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت سال ۱۳۹۷پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی، روز جمعه شانزدهم شهریور ماه سال جاری  برگزار می‌شود.

رضا باجولوند گفت: ۵۸ هزار و ۸۳۰ نفر در چهارمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی سال ۱۳۹۷ در یک هزار و ۲۸۰ استاندارد آموزشی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۴۴۰ نفر مرد و ۲۴ هزار و ۳۹۰ نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در آزمون فراهم شده است.

وی ادامه داد:۱۲ هزار و ۴۴۱ نفر مرد در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان در ۴۳ استاندارد آموزشی که در مورخ شانزدهم شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود،  ثبت نام کرده‌اند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در ادامه گفت: ۴ هزار و ۴۷۸ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنایع دستی، فرش و نان و ...در ۹۸ استاندارد آموزشی که در شانزدهم شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۵۱ نفر مرد و ۳ هزار و ۹۲۷ نفر زن هستند.

وی افزود: مرحله کتبی چهارمین مرحله آزمون سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ در حوزه صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و... ) در ۱۴۱ استاندارد آموزشی و همچنین چهارمین مرحله آزمون هماهنگ پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای دو بخش دولتی و خصوصی در سال جاری در یک هزار و ۲۸۰ استاندارد آموزشی به طور همزمان روز جمعه شانزدهم شهریور ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

باجولوند در خصوص مراحل اجرای آزمون‌های سنجش مهارت گفت: هر آزمون شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخشهای صنعت ساختمان، تفاهمنامه ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و...) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون های مذکور ثبت نام کردهاند، باید از دوازدهم تا چهاردهم شهریور ماه با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیان شرکت در چهارمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال ۱۳۹۷ (کارآموزان بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده‌اند، از دوازدهم تا چهاردهم شهریور ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com  و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی می توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

رضا باجولوند گفت: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه‌های تعیین شده مراجعه نمایند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون سراسری سنجش مهارت گفت: درصورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می‌توانند با مراکز آموزش فنی و حرفهای شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل نمایند.

مهارت سازمان فنی و حرفه ای آزمون سنجش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر