کد خبر: 663371 A

ایران و آلمان در زمینه بیمه حوادث کار و توانبخشی و بازپروری شاغلان حادثه دیده تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایلنا، تفاهمنامه بیمه‌ای میان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و رییس سازمان بیمه حوادث کار آلمان به امضا رسید.

براساس این تفاهم نامه قرار است آلمان در زمینه انتقال، آموزش و مبادله نیروی تخصصی در زمینه توان بخشی بیماران حوادث ناشی از کار ، مدیریت بیمارستانی و بازگشت به کار شاغلان حادثه دیده با ایران همکاری کند.

«سیدتقی نوربخش» مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جریان امضاء تفاهم نامه همکاری میان این سازمان و سازمان بیمه حوادث کار آلمان گفت: سازمان تامین اجتماعی ماهانه حدود ۵۰ میلیارد تومان برای توان بخشی حوادث ناشی از کار و مستمری و بازنشستگی شاغلان حادثه دیده هزینه می کند و قطعا انتقال تجارب کشور آلمان می تواند برای صیانت و سلامت کارگران ایران و کاهش هزینه ها موثر باشد.

 نوربخش افزود: موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه حوادث کار آلمان در مرحله اول قراردادهایی را در زمینه راهبردها و آموزش های مورد نیاز برای مدیران بخش های توان بخشی و پروتکل های نظارتی بر آنها و راههای کاهش هزینه منعقد می کنند.

وی همچنین درباره اهمیت این تفاهمنامه گفت: رییس سازمان بیمه حوادث آلمان ،ریاست سازمان بین المللی تامین اجتماعی ISSA را برعهده دارد و ایران نیز عضو هیئت رییسه این سازمان است که دو طرف از ظرفیت های زیادی برای همکاری بیشتر برخوردارند.

یواخیم برویر رییس سازمان بیمه حوادث کار آلمان نیز ضمن تاریخی خواندن این همکاری میان دو کشور ایران و آلمان گفت : این تفاهمنامه سرآغاز همکاری محتوایی و جدی در راستای بهره مندی بیمه شدگان است .

وی افزود: من معتقدم تعامل دو کشور در زمینه بیمه حوادث شاغلان به ویژه پیشگیری از حوادث و بازپروری نیروی کار بسیار ثمر بخش خواهد بود .

سازمان بیمه حوادث اجتماعی آلمان، مسئولیت نظارت و سرپرستی همه نهادها و موسسات قانونی بیمه حوادث آلمان را از هر دو بخش خصوصی و دولتی بر  عهده دارد. 

نهادها و موسسات زیرمجموعه این سازمان حدود ٧٠ میلیون نفر را تحت پوشش بیمه حوادث شغلی دارند و طیف گسترده‌ای از خدمات در حوزه ایمنی و سلامت در محیط کار، توانبخشی، طب کار، حوادث ناشی از کار، بیماری های شغلی، پرداخت غرامت دستمزد و ... را به افراد تحت پوشش ارائه می کنند.

سازمان بیمه حوادث اجتماعی آلمان همچنین دارای چندین مرکز تحقیقاتی و آموزشی در حوزه ایمنی و طب کار و ١١ کلینیک تخصصی درمانی  بیماری های شغلی و حوادث و آسیب های ناشی از کار است.

تفاهم نامه همکاری های بیمه ای میان ایران و آلمان سازمان بیمه حوادث کار آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر