کد خبر: 662488 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان ساوه و زرندیه گفت: مشکلات اقتصادی، عدم ثبات شغلی و قرادادهای موقت بلای جان کارگران شده است.

داود میرزایی (دبیر اجرایی خانه‌ کارگر شهرستان ساوه و زرندیه) در مورد مشکلات جامعه کارگری شهرستان ساوه و زرندیه به خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و رکود در عرصه تولید و کارگری، قطع‌به‌یقین شهرستان ساوه به لحاظ محیط کارگری و نسبت به شهرستان‌های مشابه دیگر فضایش بسیار سنگین‌تر و نگران‌کننده‌تر است. مشکلات اقتصادی، عدم ثبات شغلی، قرادادهای موقت یکماهه و بعضا زیر یک ماه بلای‌جان کارگران شده است.

 میرزایی گفت: کارگران و کارفرمایان ما دغدغه روزها و هفته‌های آینده خود را دارند و به لحاظ قراردادهای موقت که در حال حاضر برای کارگران ایجاد شده، به آینده شغلی خود هیچ امیدی ندارند و امید به زندگی در مسائل کارگری بسیار کمرنگ شده است، جرات و توان تصمیم‌گیری برای آینده را ندارد، نمی‌دانند که آیا فردا در محل کار خود حضور دارند یا خیر؟ و ما مرتبا  با تعدیل نیرو انبوهی از کارگران در کارخانه‌ها مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در کارخانه‌‌های حوزه شهرستان ساوه و زرندیه حقوق‌های معوق به وفور دیده می‌شود و این امر مورد اعتراض جامعه‌کارگری است. ما انتظار داریم که دولتمردان و تیم اقتصادی دولت در این حوزه چاره‌اندیشی کنند و ملت و کارگران را از این نگرانی نجات دهند زیرا زیبنده و شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان ساوه و زرندیه در این باره تشریح کرد: با توجه به اینکه کارگران از حامیان اصلی دولت تدبیر و امید بوده‌اند، از این دولت انتظار حمایت دارند. این کارگران در روز انتخابات به پای صندوق‌ها آمدند و چشم دشمنان تا دندان مسلح را کور کردند و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویانی که می‌گفتند مردم به پای صندوق‌ها نمی‌آیند، زدند. همین کارگران بودند که با رای بسیار بالا دولت تدبیر و امید را انتخاب کردند و پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را مستحکم‌تر و قوی‌تر کردند. در حال حاضر شایسته نیست که با کارگران و قشر ضعیف جامعه کارگری و بازنشستگی اینگونه برخورد شود.

وی در پایان گفت: در شرایط کنونی قدرت خرید جامعه کارگری و بازنشستگان به شدت کاهش یافته دخل و خرج زندگی‌شان با هم برابری ندارد. کارگر چطور می‌تواند با حقوق یک میلیون تومانی زندگی خود و خانواده‌اش را اداره کند.

مشکلات جامعه کارگری داود میرزایی دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان ساوه وزرندیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر