کد خبر: 660794 A

روز گذشته چاه کن جوانی که در اعماق چاه ۱۰متری در حدفاصل خیابان امام خمینی (ره) و میدان منیریه گرفتار شده بود با تلاش آتش نشانان نجات یافت.

به گزارش ایلنا، پس از اطلاع‌رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران راس ساعت ۱۳:۵۸ روز گذشته نیروهای امدادی و نجات خود را به خیابان، ولی عصر (عج)، حدفاصل خیابان امام خمینی (ره) و میدان منیریه، کوچه چهارده معصوم (ع) اعزام کرد.

حمید میرزاقلی (افسر آماده منطقه پنج عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران) درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک کارگر چاه‌کَن برای ادامه حفر چاهی در یک ساختمان در حال احداث در حال رفتن به عمق چاه بود که ناگهان بین راه بی‌هوش شد و به عمق چاه ۱۰ متری سقوط کرد.

وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله پس از ایمن‌سازی محل حادثه، کارگاهِ نجات چاه را در دهانه چاه برپا کرده و با استفاده از تجهیزات دَمنده مخصوص، اقدام به تهویه هوای داخل چاه کردند.

میرزاقلی تصریح کرد: درادامه عملیات، نیرو‌های آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات مخصوص، کارگر بیست و هشت ساله افغانستانی را که کاملاً بی‌هوش بود از چاه خارج کرده برای انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن دمنده هوا به‌هنگام ورود به درون چاه علت این حادثه بود.

کارگر چاه کن نجات جان کارگر چاه کن جوان از اعماق چاه ۱۰ متری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر