کد خبر: 657890 A

مدیر پروژه‌های سرمایه‌گذاری اشتغال وزارت کار:

رامین اسدی گفت: استان‌هایی که نتوانسته‌اند از ظرفیت‌های اشتغالزایی بهره بگیرند، سهیمه خود را از دست می‌دهند.

به گزارش ایلنا، رامین اسدی (مدیر پروژه‌های سرمایه‌گذاری اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در کارگروه تخصصی اشتغال چهارمحال و بختیاری گفت:  برخی از استانها از طرح های اشتغالزایی بهترین بهره گیری را کرده و طرح های متعددی را در سامانه به ثبت رساندند اما این استان با وجود رتبه نخست بیکاری کشور نتوانست از این فرصت بخوبی استفاده کند.

وی ادامه داد: براساس قانون چنانچه طرح های متقاضی اشتغال فراگیر و عشایری و روستایی به 1.5 برابر حد مجاز به بانک های عامل معرفی شود، سامانه کارا بسته می‌شود و استانهایی که در این مدت یکساله نتوانستند از آن استفاده کنند سهمیه خود را از دست می‌دهند.

سدی با بیان اینکه همه استانها در برابر ضوابط قانونی و بخشنامه‌ها یکسان هستند، تصریح کرد: اینکه چرا برخی استانها در امر اشتغالزایی و جذب تسهیلات موفق عمل کرده و برخی ناموفق بوده‌اند باید بررسی و آسیب شناسی شود.

مدیر پروژه های سرمایه گذاری اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: چهارمحال و بختیاری یکی از استانهای با ظرفیت در حوزه کشاورزی و گردشگری است و زیرساخت‌های بهتری نسبت به برخی از استانها دارد اما اینکه چرا در جذب تسهیلات ضعیف عمل کرده باید عارضه‌یابی شود.

اسدی با تاکید بر تغییر رویکرد و نگاه به مقوله اشتغالزایی در این استان افزود: با تغییر رویکردها می‌توان به گره گشایی از اشتغال این استان امیدوار شد.

استان چهارمحال و بختیاری با چهار درصد اختلاف با استان زلزله‌زده کرمانشاه، همچنان رتبه نخست بیکاری را به خود اختصاص داده‌است.

اشتغال روستایی و عشایری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر