کد خبر: 656957 A

هزار و ۳۰۰ کارخانه و کارگاه صنعتی منطقه الکلاسه حلب سوریه که بر اثر جنگ داخلی تعطیل شده بودند، مجددا فعالیت تولیدی خود را از سر گرفتند.

به گزارش ایلنا به نقل ازخبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منطقه الکلاسه حلب یکی از قطب‌های صنایع نساجی این کشور به شمار می‌رود که در جریان جنگ‌های داخلی، فعالیت تعداد زیادی از واحد های تولیدی وصنعتی آن متوقف شد.

از قرار معلوم پس از سرکوب تروریست‌ها در این منطقه از استان حلب، حدود هزار و ۳۰۰ کارخانه و کارگاه به مدار تولید بازگشتند که ۶۰ درصد آنها را کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنایع نساجی تشکیل می‌دهد.

صنعت‌کاران این منطقه با مشکلاتی در روند تولید روبه رو هستند که یکی از آنها انرژی برق است که برای فعالیت کارخانه‌ها و روشنایی خیابان‌ها و معابر اطراف منطقه ضروری است.

در این خصوص فارس الشهابی (رئیس اتاق صنایع حلب) می‌گوید: پس از آزادسازی منطقه الکلاسه از دست تروریست‌ها و بازگشت صنعتگران، تامین برق منطقه که بزرگترین مانع در مسیر فعالیت آنان بود هم اینک حل شده است.

او با بیان اینکه جریمه‌های مالی متراکم شده از دیگر مشکلات صنعت‌کاران است، افزود: نهادهای مسئول شرایط مناسب را برای بازگشت تولید به وضعیت بهتر فراهم کنند.

سوریه فعالیت تولیدی سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر