کد خبر: 656863 A

بندپی در جمع خبرنگاران:

سرپرست وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در ادامه سال ۹۷ بسته‌های حمایتی را برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر می‌گیریم که فشار موجود به حداقل برسد.

ه گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی‌بندپی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه وزارت کار برنامه‌ای برای برگزاری شورای عالی دستمزد برای حمایت از کارگران در برابر گرانی‌ها دارد یا خیر، گفت: آقای روحانی بر توجه به اقشار کم درآمد و نیازمندان حمایت‌های اجتماعی تاکید داشتند. به لحاظ اینکه بگوییم تاریخی را برای این کار درنظر گرفته باشند، اینطور نیست اما در دستور کار است که حمایت‌های اجتماعی خود را از اقشار کم درآمد در مابقی سال ۹۷ داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کاری که فقر را کاهش می‌دهد، ایجاد اشتغال است، اظهار داشت: هم آقای ربیعی و در ادامه آقای روحانی تاکیدشان روی بحث اشتغال فراگیر و سرعت بخشیدن به مشاغل خانگی و روستایی است.

سرپرست وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تاکنون تقریبا ۵ هزار میلیارد تومان برای ۲۵ طرح مصوب شده و کارهای کارشناسی صورت گرفته است و با بانک تفاهم‌نامه منعقد شده که نشان می‌دهد بیش از ۹۰ هزار اشتغال تا الان ایجاد شده است و حدود ۷ هزار میلیارد تومان دیگر در این راستا پول وجود دارد که ما امیدواریم بتوانیم این راه را ادامه دهیم.

بندپی افزود: در مورد ضمانت‌هایی که بخواهیم تسهیل کنیم؛ صندوق ضمانت تعاون برای مشاغل روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان ضمانت را تقبل می‌کند تا بروکراسی بانکی را برای این متقاضیان به حداقل برسانیم که زودتر کار را شروع کنند و طرح‌هایی که شورای فنی و بانک‌ها تایید می‌کنند زمینه اجرایی شدنشان ایجاد شود.

وی درباره بسته حمایت غذایی تصریح کرد: امسال ۲ کار کردیم؛ به دریافت‌کنندگان مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از ابتدای سال ۱۴ درصد افزایش دادیم و ۷۰۰ هزار خانوار به مرور در نوبت دریافت مستمری قرار گرفتند. در ادامه سال ۹۷ بسته‌های حمایتی را هم برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر می‌گیریم که فشار موجود به حداقل برسد.

سرپرست موقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: به همراه کمیته امداد امام خمینی (ره) در تیر ماه ۴۰ هزار نفر را در پشت نوبت دادیم و مشمول دریافت مستمری شدند و مرداد نیز ۱۲۰ هزار نفر را مورد پوشش قرار خواهیم داد. پیش بینی ما این است که تا پایان آذر ماه تمامی آن ۷۶۰ هزار نفری که پشت دریافت مستمری هستند در لیست قرار گیرند. 

بندپی درباره بسته حمایتی اضافه کرد: تلاشمان این است که بررسی‌های کارشناسی خود را ظرف یک هفته به سازمان برنامه بودجه ارائه دهیم تا بتوانیم بسته اول را تا پایان شهریور بپردازیم. 

وی درباره معرفی وزیر جدید تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: معرفی وزیر برعهده آقای رئیس‌‌‌‌‌‌جمهور است اما بنده تا زمانی که لازم باشد به آن چیزی که تعهد کردم و تاکیدات رئیس دولت انجام وظیفه خواهم کرد.

سرپرست موقت وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: رئیس‌‌‌‌‌‌‌جمهور بر چهار محور اشتغال مخصوصا اشتغال روستایی،‌ چابک‌‌‌‌‌‌‌سازی و اصلاح فرآیند بنگاه‌داری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حفظ منافع کارگران و بازنشسته‌‌ها، تعامل با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین افزایش مهارت‌‌‌های فنی و حرفه‌‌ای در عرصه محیط‌‌های واقعی کارورزی تاکید دارند که ان‌شاالله ما بتوانیم این موارد را انجام دهیم. 

بندپی سرپرست وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر