کد خبر: 655916 A

در همایش نقش تعاونی‌های بهیاری توسعه روستایی مطرح شد:

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: در بحث اشتغال روستایی تعاونی‌های دهیاری می‌تواند بسیار موثر باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدحمید کلانتری در اولین همایش نقش تعاونی‌های بهیاری توسعه روستایی گفت: در بحث اشتغال روستایی تعاونی‌های دهیاری می‌تواند بسیار موثر باشند.

وی با بیان اینکه تعاونی‌های روستایی می‌توانند در گسترش صنایع دستی، پرورش ماهی و بوم‌گردی بسیار موثر باشند، گفت: می‌توانیم از این ظرفیت‌ها بیش از اینها استفاده کنیم و افراد خوش‌فکر را دعوت کنیم و در اداره تعاونی‌ها مشارکت کنند. تعاونی‌های دهیاری‌ها باید آموزش توسعه ببینند و نیاز به آنها را آموزش دهیم.

وی افزود: در بحث اشتغال روستایی می‌توانیم از طریق تعاونی‌ها کمک‌های موثری را ارائه کنیم. مثلا می‌توانیم وام‌هایی با کارمزد 4درصد، 5درصد و 6 درصد به آنها پرداخت کنیم تا بتوانیم با تامین مالی آنها زمینه گسترش آنها را در سراسر کشور فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ماده 26 برنامه ششم توسعه واگذاری بخش دولتی اقتصاد به تعاونی‌ها و بخش خصوصی تاکید کرده است، گفت: بیش از 70 تا 80 هزار پروژه عمرانی وجود دارد که می‌توانیم آنها را به تعاونی‌های دهیاری‌ها واگذار کنیم.

کلانتری افزود: تعاونی های دهیاری‌ها می‌توانند در کارهای جدول‌زنی، موزائیک‌زنی و... مشارکت داشته باشند. در این میان وزارت کشور حامی تعاونی‌های دهیاری است. فرمانداری‌ها هم باید اصلی‌ترین حامیان تعاونی‌ها باشند.

سیدحمید کلانتری همایش نقش تعاونی‌های بهیاری توسعه روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر