کد خبر: 651560 A

هزاران راننده تاکسی اسپانیایی در سراسر کشور با خودروهای خود خیابان‌های اصلی شهرهای بزرگ را بستند. آنان به خدماتی اعتراض داشتند که شرکت‌هایی چون اوبر ارائه می‌دهد، خدماتی که به عقیده آنان با چنان قیمت نازلی عرضه می‌شود که رقابت با آن ممکن نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رانندگان تاکسی در اسپانیا شامگاه گذشته -چهارشنبه- به اعتصاب سراسری و شش‌روزه خود پایان دادند. رانندگان پس از آن به سر کار خود بازگشتند که دولت وعده کرد جواز داده شده به شرکت‌های سواری آنلاین، مانند «اوبر»، را محدود کند.

در هفته گذشته، هزاران راننده تاکسی اسپانیایی در سراسر کشور با خودروهای خود خیابان‌های اصلی شهرهای بزرگ را بستند. آنان به خدماتی اعتراض داشتند که شرکت‌هایی چون اوبر ارائه می‌دهد، خدماتی که به عقیده آنان با چنان قیمت نازلی عرضه می‌شود که رقابت با آن ممکن نیست. 

دولت اسپانیا موافقت کرد که قوانین جدیدی را در ماه سپتامبر به اجرا بگذارد که به موجب آن در ازای ۳۰ جواز تاکسی تنها یک جواز رانندگان سرویس‌هایی چون اوبر صادر شود. 

این قانون موجب بی‌کار شدن هزاران راننده اوبر می‌شود. در حال حاضر ۹ هزار جواز کار به رانندگان سرویس‌های آنلاین داده شده و جواز رانندگان تاکسی به ۷۰ هزار تن می‌رسد. 

اسپانیا اوبر اعتصاب کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر