کد خبر: 648485 A

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کامیون‌داران خراسان رضوی گفت: هم‌اکنون رانندگان و کامیون‌داران در این استان به روال عادی مشغول کار هستند و شاهد آن نیز آمار روزانه صدور بارنامه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا تیموری گفت: رانندگان و کامیون‌داران خراسان رضوی هیچگونه تجمع و اعتراضی ندارند زیرا پس از اعلام مطالبات صنفی و سراسری کامیون‌داران طی ماه‌های گذشته این خواسته‌ها در سطح سه قوه در کشور در حال پیگیری است.

وی به فعالیت دو «سالن اعلام بار» در مشهد و نیشابور اشاره و بیان کرد: توزیع عادلانه بار در مراکز توزیع بار کشور خواسته اصلی کامیون‌داران است و اگر این موضوع از ابتدا رفع می‌شد ۹۰ درصد مشکلات صنف کامیون‌دار هم‌اکنون وجود نداشت.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کامیون‌داران خراسان رضوی ادامه داد: باید فرایند عرضه بار برای کامیون‌داران از یک کانال و از مسیر سالن اعلام بار انجام شود. در مشهد تا ۱۰ روز پیش این روند بسیار ضعیف انجام می‌شد اما طی روزهای اخیر وضعیت اعلام بار نسبت به قبل بهتر شده است.

وی گفت: وقتی در موضوع اعلام بار هرج و مرج حاکم باشد کرایه واقعی به راننده پرداخت نمی‌شود لذا برخی به دنبال عدم فراهم شدن زیرساخت‌ها در زمینه اعلام همه بارها در سالن اعلام بار هستند. رانندگان با دریافت بار از سالن اعلام بار و بدون واسطه دلال دست‌کم ۳۰ درصد بیشتر کرایه بار می‌گیرند زیرا در روش‌های دیگر عرضه بار این مبلغ را باید به دلالان و واسطه‌ها بپردازند.

همچنین در این زمینه؛ مهدی سیدحسینی (مسئول انجمن صنفی کامیون‌داران شهرستان نیشابور) گفت: طی روزهای اخیر هیچ اعتراض و اعتصاب صنفی از سوی کامیون‌داران نیشابوری صورت نگرفته است. وقتی مطالبات صنفی و بر حق رانندگان ازسوی مسئولان پذیرفته شده و در حال پیگیری است دلیلی برای اعتصاب وجود ندارد.

به گفته وی، روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ برگ بارنامه در نیشابور صادر می‌شود که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ مورد آن مربوط به مجتمع فولاد نیشابور است. صدور بارنامه برای حمل فولاد از ابتدا در پایانه بار نیشابور انجام می‌شد و این روند تاکنون ادامه دارد اما فقط بارهای کارخانه فولاد در «سالن اعلام بار» عرضه می‌شود و حدود ۳۵۰ بارنامه خارج از این کانال صادر می‌شود.

کامیوندران خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر