کد خبر: 647990 A

به دنبال اعتراضات اخیر کارگران خطوط ریلی آذربایجان، مدیرکل راه‌آهن این منطقه گفت: به زودی مطالبات مزدی عقب افتاده اردیبهشت و خرداد ماه کارگران خطوط ریلی پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، «شاپور ارصلانی» گفت: به دنبال اعتراضات اخیر کارگران خطوط ریلی آذربایجان به دلیل معوقات مزدی، جلسه‌ای در استانداری تشکیل و مقرر شد راه‌آهن و شرکت پیمانکار نسبت به تامین منابع مالی و پرداخت حقوق معوق آنان اقدام کند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰۰ نفر از کارگران شاغل در راه‌آهن منطقه آذربایجان ۲ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند، اظهار داشت: یکی دیگر از مطالبات صنفی کارگران خطوط ریلی آذربایجان پرداخت حق سنوات  آنان از سوی پیمانکار قبلی است که مقرر شد نمایندگان شان از طریق اداره کار اقدام کنند تا بعد از صدور حکم قضایی، راه‌آهن از محل ضمانت‌نامه شرکت پیمانکار، مطالبات آنان را پرداخت کند.

ارصلانی ادامه داد: پیمانکار موظف است تمام مطالبات کارگران را پرداخت و برگه تسویه حساب را به دستگاه‌های ذیربط ارایه کند تا راه‌آهن نیز ضمانت‌نامه وی را عودت کند.

همچنین در این خصوص معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: پیگیر پرداخت مطالبات مزدی رانندگان و کارگران راه‌آهن منطقه آذربایجان هستیم.

رحیم شهرتی‌فر افزود: در حال مکاتبه با راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هستیم تا مطالبات و معوقات رانندگان و کارگران راه‌آهن پرداخت و مشکل به سرعت حل شود.

راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران در محورهای تبریز - میانه، تبریز- جلفا، تبریز- رازی، مراغه - ارومیه و در آینده نزدیک میانه - بستان آباد فعال است و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

کارگران راه آهن منطقه آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر