کد خبر: 646821 A

کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان حمل کالای سراسر کشور:

کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان حمل کالای سراسر کشور در اطلاعیه‌ای هرگونه خبر برای برگزاری اعتصاب توسط رانندگان با خاموش کردن کامیون‌ها در سراسر کشور را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان حمل کالای سراسر کشور در اطلاعیه‌ای هرگونه خبر برای برگزاری اعتصاب توسط رانندگان با خاموش کردن کامیون‌ها در سراسر کشور را تکذیب و تاکید کرد: خواسته‌هایمان پیگیری می‌شود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در این اعلامیه، نمایندگان صنفی رانندگان اعلام کردند که پس از اعتراضات خردادماه امسال که منجر به برگزاری جلسات متعدد با حضور وزیران راه و شهرسازی، تعاون، کار و ر فاه اجتماعی و ایجاد کارگروه‌های ویژه در کمیسیون‌های مجلس، اقدامات لازم برای بهبود شرایط رانندگان در دستور کار قرار گرفته است که تعدادی از آنها در صف اجرا هستند.

این کانون صنفی اعلام کرده که افزایش ۲۰ درصدی کرایه حمل بار در دستور کار است و اجرای فاز اول صد نرخ و هزینه جابه‌جایی کالا براساس تن- کیلومتر نیز تا تاریخ ۵ مرداد امسال اجرایی می‌شود.

نصب دستگاه پز در محل شرکت‌های حمل و نقل برای پرداخت کمیسیون راه‌اندازی سامانه پیامکی برای دریافت شکایات رانندگان، صدور بخشنامه کنترل، عملکرد شرکت‌ها، ایجاد وحدت رویه در برخورد با تخلفات رانندگان، پیگیری مشکلات پایانه مهم باری بندرعباس و تعلیق نصب دستگاه سپه‌تن بخشی از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

در کنار آن لغو محدودیت منطقه‌بندی سوخت، لغو محدودیت سقط سهمیه سوخت براساس پیمایش، تداوم پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه تامین اجتماعی توسط دولت و انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی راننده و همسرش به صورت رایگان بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته در هفته‌های گذشته بوده است.

به دنبال این اقدامات انجمن صنفی از رانندگان خواسته که برای اجرایی شدن سیاست‌های جدید چند ماه زمان بدهند تا با انجام کار کارشناسی دقیق در آینده برای رانندگان مشکلی به وجود نیاید. این انجمن همچنین با اعلام حضور آنها در کنار کشور و نظام جمهوری اسلامی و مقابله با هر گونه اقدامات مخالفان اعلام کرده که مشکلات را از مجاری قانونی پیگیری می‌کند و از این رو برخلاف گمانه‌زنی‌ها در اول مرداد امسال هیچ گونه اعتصاب و اعتراضی اتفاق نمی‌افتد.

رانندگان بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر