کد خبر: 638891 A

براساس دستور اداری صادر شده از سوی مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کلیه کارفرمایان کارگاههای مشمول این دستوراداری درصورت به‌کارگیری نیروی کار جدید از مشوق بیمه ای (معافیت از پرداخت ٢٠درصد حق بیمه سهم کارفرما) حداکثر تا پایان سال ٩٧ برخوردار می‌شوند.

به گزارش ایلنا، براساس دستور اداری صادر شده از سوی «سیدتقی نوربخش»، مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کلیه کارفرمایان کارگاه‌های مشمول این دستوراداری درصورت به‌کارگیری نیروی کار جدید از مشوق بیمه‌ای (معافیت از پرداخت ٢٠درصد حق بیمه سهم کارفرما) حداکثر تا پایان سال ٩٧ برخوردار می‌شوند.

کارگاه‌های مشمول این طرح، به ازای هر دو نفر بیمه شده، مجاز به استخدام یک نفر نیروی کار دارای مدرک دانشگاهی هستند. به عنوان مثال کارگاهی که دارای ٤نفر بیمه شده باشد می‌تواند ٢نفر نیروی کار جدید براساس این دستورالعمل جذب کند. چنانچه تمایل به جذب یک نفر نیروی کار جدید دیگر با استفاده از مزایای مقرر در این دستور اداری داشته باشد، لازم است که ابتدا ٢نفر دیگر بیمه شده جذب کرده و پس از ارسال لیست و پرداخت حق بیمه آنها، نفر سوم در ماه آتی خواهد توانست از مزایای این دستورالعمل برخوردار شود.

بیمه‌شدگان جدیدی که براساس این قانون در کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی جذب می‌شوند بایستی از میان بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره‌ای سپری شده است، انتخاب شوند.

حداکثر سن بیمه شده برای مقطع کارشناسی (٢٥) سال تمام، برای مقطع کارشناسی ارشد(٢٨) سال و برای مقطع دکترا (٣٢) سال است. به حداکثر سن دانش آموختگان جویای کار پسر که دوره خدمت نظام وظیفه را گذرانده‌اند، دو سال اضافه می‌شود.

عدم سابقه بیمه تامین اجتماعی طی یک سال گذشته و ثبت نام در مراکز کاریابی خصوصی دارای مجوز و یا سامانه کارورزی از دیگر شرایط بیمه شدگان مشمول این دستور اداری است.

کارگاه مشمول این دستور اداری نیز بایستی دارای کد بیمه کارگاهی باشد و حداقل ٢ نفر بیمه شده تحت پوشش تأمین اجتماعی داشته باشد. کارگاه‌های جدیدالتاسیس در زمان اجرای طرح، از شمول این دستور اداری مستثنی هستند.

سازمان تامین اجتماعی مشوق های اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر