کد خبر: 637432 A

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از راه‌اندازی تعاونی‌های چند منظوره با هدف ایجاد کارآفرینی و اشتغال‌زایی خبر داد.

به گزارش ایلنا، جمشید تقی‌‌‌زاده در نشست هم‌‌‌اندیشی با کانون‌‌‌‌های بازنشستگی استان گلستان، با اشاره به تلاش برای راه‌اندازی تعاونی‌های چند منظوره با هدف ایجاد کار آفرینی و اشتغال‌زایی برای بازنشستگان گفت: با ایجاد این تعاونی‌ها این امکان و فرصت برای بازنشستگان جهت حضور آنان در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی فراهم می‌‌‌شود تا از توان، تجربیات و تخصص خود برای ایجاد فرصت شغلی در کشور، استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بازنشستگان کارآفرین مورد توجه ویژه صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارد، اظهار داشت: با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به دنبال گرفتن تسهیلات مناسب برای بازنشستگان کشوری کارآفرین هستیم تا با این کار علاوه بر کمک به بازنشسته تحت پوشش، به ایجاد اشتغال فرزندان آنان در کشور کمک کنیم که به محض حصول نتیجه، متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: قطعا از مدیران ارشد رسانه ملی همچون گذشته که از صندوق بازنشستگی کشوری حمایت کردند، در این دوره نیز با توجه به مسائل بازنشستگان انتظار می‌‌‌رود در تولید برنامه مشارکتی برای این قشر فرهیخته که رشد، بالندگی و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون تلاش‌های شبانه‌‌‌‌‌روزی آنها بوده، مساعدت بیشتری کنند تا از این طریق، بخشی از خواسته‌ها و نیاز بازنشستگان مطرح شود. همچنین رسانه ملی می‌تواند در راستای همبستگی اجتماعی و نشاط و شادمانی کشور، نقش موثری را ایفا کند.

تقی‌‌‌‌زاده با اعلام اینکه کانون‌ها باید با پویایی در دوره بازنشستگی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وارد شده و اثرگذار باشند، تصریح کرد: کانون‌هایی که در مجموعه استان‌‌‌‌ها شکل گرفته‌‌‌‌اند حتما باید توانمند شوند تا بتوان در انجام فعالیت‌های مختلف صندوق، با برون‌‌‌‌سپاری نقش‌‌‌آفرینی کنند. کنارهم قرار گرفتن صندوق بازنشستگی کشوری و کانون‌های بازنشستگی و با هم‌‌‌‌‌اندیشی و تلاش بیشتر می‌‌‌‌توان در رسیدن به جامعه‌ای شاداب و با نشاط سهیم بود. 

وی از کانون‌‌‌‌‌‌ها خواست که نظرات پیشنهادی خود را پیرامون مسائل مختلف بازنشستگان عزیز در زمینه‌های درمانی، سفرهای زیارتی و سیاحتی و قانون خدمات کشوری و... در سطح استان ارائه کنند تا با کمک دولت و مجلس به ویژه کمیسیون اجتماعی بتوانیم در این خصوص قدم‌های شایانی برداریم.

جمشید تقی‌زاده جمشید تقی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر