کد خبر: 636863 A

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش را بسیار ناچیز دانست و عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی را خلاف قانون برشمرد.

به‌ گزارش ایلنا، محمد قمی (نماینده حوزه انتخابیه پاکدشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی) با انتقاد از پایین بودن حقوق فرهنگیان در قیاس با سایر نهادهای و دستگا‌ه‌‌ها، عنوان کرد: متأسفانه با وجود این تفاوت فاحش در حقوق و مزایای معلمان با سایر نهادها، قانون همسازی حقوق بازنشستگان کشوری که در برنامه ششم نیز لحاظ شده، هنوز اجرایی نشده است.

نماینده مردم پاکدشت با اشاره به بالا بودن هزینه‌های زندگی و افزایش تورم طی سال و ماه‌های اخیر به خانه ملت گفت: براساس قانون برنامه ششم توسعه و با توجه به همین مسائل، مجلس مصوب کرد که دریافتی بازنشستگان آموزش و پرورش 90 درصد فرد شاغل باشد که البته این بند مهم از قانون هنوز اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه بهانه دولت برای اجرا نکردن قانون؛ اجازه اجرای آن تا سال پایانی برنامه ششم است، تصریح کرد: معلم بازنشسته آموزش و پرورش در شرایط اقتصادی امروز دیگر نمی‌تواند با حدود یک میلیون تومان زندگی خود را اداره کند؛ لذا ضرورت دارد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هرچه سریع‌تر در دستور کار دولت قرار گیرد.

قمی تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با مطالبه از سازمان برنامه و بودجه و صندوق بازنشستگی کشوری این مطالبه به حق بازنشستگان آموزش و پرورش را هرچه سریع‌تر اجرا و باعث افزایش حقوق آن‌ها شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان، اظهار داشت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همسان‌سازی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش را تعقیب و پیگیری خواهد کرد و اجازه پایمال شدن حق فرهنگیان را نخواهد داد.

برنامه ششم توسعه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان محمد قمی پایین‌بودن حقوق فرهنگیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر