کد خبر: 636710 A

شهردار بروجرد:

درحالی‌که مشکل عدم پرداخت دستمزد معوقه نزدیک به یکهزار و ۷۰۰ کارگر شهرداری بروجرد در استان لرستان هنوز ادامه دارد امیر جاویدپور گفت: مشکلات و چالش‌های شهرداری بروجرد ریشه در گذشته دارد و برطرف نمودن آنها نیازمند همکاری جدی شورای شهر با شهرداری است.

به گزارش ایلنا، امیرجاویدپور (شهردار بروجرد) در تشریح مشکلات شهرداری بروجرد و کارگرانش گفت: مهمترین موضوع در شهرداری بروجرد تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. این تاخیر چند ماهه که مربوط به گذشته بود؛ منجر شده تا زندگی این افراد را تحت‌الشعاع قرار دهد.

وی بیان کرد: از بهمن ماه سال گذشته تاکنون در زمینه به‌روز شدن حقوق کارگران اقدامات جدی صورت گرفته و به‌طور متوسط در هرماه یک ماه و نیم حقوق، عیدی و پاداش پرداخت شده است.

شهردار بروجرد اظهارداشت: حق بیمه کارکنان و کارگران شهرداری در گذشته پرداخت نمی‌شد و تامین اجتماعی نیز از تمدید دفترچه‌های درمانی آنها خودداری می‌کرد اما در چند ماه اخیر این مهم به‌روز پرداخت شده است.

جاویدپور اضافه کرد: ثبت نام ۸۰۰ نفر از کارگران برای دریافت بن کارت پنج میلیون ریالی به‌جای حقوق و همچنین پرداخت بن‌کارت یک میلیون و پانصد هزار ریالی ویژه ماه رمضان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای تسریع در حمایت و پرداخت معوقات پرسنل بوده است.

وی ادامه داد: با همکاری بانک شهر مقرر شد که ۲۰۰میلیارد ریال تسهیلات برای حقوق کارگران پرداخت شود که در شورای شهر تصویب نشد.

شهردار بروجرد گفت: طرح ناحیه محوری بروجرد که به موجب آن این شهر به ۶ ناحیه شهرداری تقسیم می‌شود، قانونی است و نقش مهمی در کسب درآمد دارد. این طرح به شورای شهر ارسال شده اما متاسفانه مصوب نشده است.

جاویدپور افزود: طرح کسب درآمد و ایجاد مراکز خدماتی در بوستان ها، نورپردازی و برج نور به شورا ارائه شد که مصوبه شورا را نگرفتند.

وی تاکید کرد: اقدامات شورا و شهرداری باید در راستای حفظ منافع مردم و شهر باشد و از حاشیه‌سازی جلوگیری شود.

شهردار بروجرد اظهار داشت: وضعیت آسفالت خیابان‌ها و معابر شهری در شان مردم نسیت و با نشست‌های مختلف در استان و تهران تلاش شد تا ۹ میلیارد ریال اعتبار برای این مهم اخذ و هم‌اکنون کار آسفالت در نقاط ضروری آغاز شده است.

جاویدپور با انتقاد از نحوه برخورد برخی اعضای شورای شهر در مورد اخذ اعتبار آسفالت و دیگر اقدامات بیان کرد: اخذ اعتبار دولتی نیازمند پیگیری‌های مستمر و مداوم است که تلاش می‌شود در این دوره به خوبی صورت گیرد.

وی با انتقاد از وضعیت نورپردازی‌ها و نبود جاذبه‌های لازم در زیباسازی شهر بروجرد ادامه داد: نورپردازی و زیباسازی معابر و میادین شهر بروجرد مغفول مانده که انتظار می‌رود با جذب سرمایه‌گذار و ایجاد درآمد پایدار در این راستا اقدامات مطلوبی صورت گیرد.

شهردار بروجرد گفت: جابجایی برخی از افراد در جایگاه‌ها و معاونت‌های شهرداری امروزه بسیارمورد انتقاد قرار گرفته که این مهم پس از سالیان طولانی انجام شده است.

کارگران شهرداری بروجرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر