کد خبر: 636680 A

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، دو مسئله عدم پرداخت پاداش پایان خدمت و همسان‌سازی حقوق را از دلایل نارضایتی و تجمع بازنشستگان آموزش و پرورش دانست.

به‌گزارش ایلنا، داوود محمدی (نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، عضو فراکسیون امید و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی) با برشمردن علل نارضایتی معلمان آموزش و پرورش، به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان اشاره و عنوان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات؛ یکی از دغدغه‌های اصلی خود را پرداخت مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش قرار داده، و هفته جاری نیز در همین راستا جلساتی خواهد داشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به نارضایتی‌های متعدد معلمان و ابراز آن از طرق مختلف به خانه ملت گفت: بارها بازنشستگان آموزش و پرورش به دلیل نارضایتی از عدم پرداخت مطالباتشان در مقابل مجلس تجمع داشته‌اند و همین هفته گذشته نیز برخی از بازنشسگان آموزش و پرورش خواستار پرداخت هرچه سریع‌‎تر پاداش پایان خدمت خود شدند.

وی با نگران کننده خواندن وضعیت بازنشستگان آموزش و پرورش، اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش در درجه اول و سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور به همراه صندوق بازنشستگی کشوری دستگاه‌هایی هستند که در این زمینه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه بودجه برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان پیش بینی شده است و دولت باید از منابع تعریف شده در قانون بودجه نسبت به پرداخت مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش اقدام کند، گفت: بازنشستگان آموزش و پرورش نباید احساس کنند که در قیاس با بازنشستگان دیگر دستگاه‎ها متفاوت هستند و حق و حقوق آن‌ها به شکل تبعیض آمیزی پرداخت نمی‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: از سوی دیگر حقوق بازنشستگی معلمان نیز کفاف هزینه‌‎های زندگی را نمی‌دهد و لازم است که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز هرچه زودتر اجرایی شود و این مسئله نیز یکی دیگر از علل نارضایتی معلمان بازنشسته آموزش و پرورش است که این مسائل را کمیسیون آموزش و تحقیقات قطعا پیگیری خواهد کرد.

داوود محمدی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پاداش پایان خدمت بازنشستگان نارضایتی معلمان آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر