کد خبر: 635307 A

سرانجام در پایان روز گذشته (۲۹ خرداد ماه) کارگران ایران چوکا، دومین روز از اجتماع صنفی خود را با دریافت بخشی از معوقات مزدی به پایان بردند.

منابع خبری کارگری در کارخانه ایران چوکا با بیان اینکه طی روزهای ۲۸ و ۲۹ خرداد ماه حدود ۸۶۰ کارگر کارخانه صنایع چوب و کاغذ «ایران چوکا» برای وصول مطالبات معوقه خود دست به اعتراض صنفی زده بودند، اعلام کردند: سرانجام در پایان روز گذشته (۲۹ خرداد ماه) کارگران ایران چوکا، دومین روز از اجتماع صنفی خود را با دریافت بخشی از معوقات مزدی به پایان بردند.

این کارگران که نگران وضعیت فعلی محل کار  واشتغال خود هستند، گفتند: یکی دیگر از دلایل شکل‌گیری اعتراضات کارگری در این واحد تولیدی کمبود مواد اولیه تولید است که هر چند وقت یکبار باعث متوقف شدن فعالیت تولیدی کارخانه می‌شود.

به گفته آنان، در حال حاضر چندین روز است که برای ادامه فعالیت تولیدی در این کارخانه مواد اولیه تولید در دسترس نیست و کارگران کاری برای انجام دادن ندارند.

کارگران گفتند: خواسته صنفی ما در تجمعات روزهای اخیر، آغاز فعالیت کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه مزدی است که کارفرما تا امروز به این موضوع بی‌اعتنا بود.

کارگران این واحد صنعتی در ادامه گفتند: از ابتدای سال جاری مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده اما همزمان با آغاز دومین روزاعتراض صنفی کارگران، کارفرما به هر کارگر مبلغ یک میلیون تومان پرداخت کرد.

کارگران ایران چوکا با تاکید بر اینکه تداوم فعالیت کارخانه به تامین مواد اولیه تولید و تامین امنیت شغلی کارگران  بستگی دارد، در ادامه افزودند: با وجود آنکه کارگران برای تداوم تولید در این کارخانه متحمل زحمات و مشکلات زیادی شده‌اند؛ از مسئولان استانی و شهرستانی می‌خواهیم برای تداوم تولید و اشتغال کارگران ایران چوکا همه تلاش خود را به کار گیرند.

photo_2018-06-20_10-41-19

کارگران ایران چوکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر