کد خبر: 635278 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نماینده مردم رفسنجان و انار گفت: دولت نباید ۳ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در قالب افزایش ۱۰ درصدی سنواتی بگنجاند.

به‌گزارش ایلنا، احمد انارکی محمدی (نماینده حوزه انتخابیه رفسنجان و انار در استان کرمان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس) با اشاره به انتشار خبری مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان در سال جاری، گفت: با توجه به عیالواری بازنشستگان، وضعیت معیشتی آنها نگاه ویژه ای را می‌طلبد، چراکه متاسفانه گپ بین حقوق بازنشستگان با نرخ تورم بالا است و حداقل‌ها را نمی‌توان برای زندگی آنها تامین کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تعیین تکلیف مجلس برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری به خانه ملت گفت: علاوه بر افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان همانند سال‌های گذشته، 3 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 97 برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مصوب شده است، لذا دولت نباید این رقم 3 هزار میلیارد تومان را در همان افزایش سنواتی بگنجاند.

 بی‌‌عدالتی در پرداخت حقوق بازنشستگان وجود دارد

وی با بیان اینکه چراکه افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان باید هر ساله حداقل با توجه به نرخ تورم در نظر گرفته شود، ادامه داد: نمایندگان معتقد هستند که بی‌‌عدالتی در پرداخت حقوق بازنشستگان وجود دارد به همین علت از سال گذشته با جدیت تمام طرح همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان را دنبال کرده‌اند.

نماینده مردم رفسنجان و انار، با اشاره به اقدامات انجام شده در سنوات گذشته برای بحث همسان‌سازی، یادآور شد: ‌مجلس سال قبل جهت اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان،‌ حدود هزار میلیارد تومان به این طرح اختصاص داد؛ اما در سال 97 با توجه به شرایط نامناسب حقوقی بازنشستگان 3 هزار میلیارد به این منظور دیده شده است.

در پایان برنامه ششم باید 90 درصد از حقوق افراد شاغل به بازنشستگان پرداخت شود

وی با بیان اینکه دغدغه نمایندگان همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است و دولت باید آن را اجرا کند، افزود: در برنامه ششم توسعه مصوب شده که هر ساله حقوق بازنشستگان به حدی افزایش یابد که در پایان برنامه 90 درصد از حقوق افراد شاغل به بازنشستگان پرداخت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان، تصریح کرد: حقوق بازنشستگان علاوه بر این ۱۰ درصد، باید از طریق همسان‌سازی افزایش یابد.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان احمد انارکی محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر