کد خبر: 634204 A

فردا توزیع کارت ورود به جلسه دومین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت و آزمون‌های متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش و... آغاز می‌شود.

 به گزارش ایلنا، رضا باجولوند (معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور) گفت: توزیع کارت ورود به جلسه دومین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی و آزمون متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش  و...  از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه، بیست و هشتم خردادماه آغاز و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه سی‌ام خرداد ماه سال جاری ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: دومین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه های صنعت ساختمان، صنایع دستی، فرش و نان و غله و... و دومین مرحله  آزمون سراسری سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ مربوط به پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی و خصوصی، روز جمعه یکم تیر ماه سال جاری  برگزار می‌شود.

رضا باجولوند گفت: ۵۵ هزار و ۹۵۰ نفر در اولین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی سال ۱۳۹۷ در یک هزار و ۳۴۴ استاندارد آموزشی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد۳۲ هزار و ۷۹ نفر مرد و ۲۳ هزار و ۸۷۱ نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در آزمون فراهم شده است.

وی ادامه داد:۱۷ هزار و ۷۸۵ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان در ۴۳ استاندارد آموزشی که درمورخ یکم تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۷۷۸ نفر مرد و ۷ نفر زن هستند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در ادامه گفت: ۵ هزار و ۶۱ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنایع دستی، فرش و نان و ...در ۱۰۶ استاندارد آموزشی که در یکم تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۷۲۲ نفر مرد و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر زن هستند.

وی افزود: مرحله کتبی دومین مرحله آزمون سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ در حوزه صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و... ) در ۱۴۹ استاندارد آموزشی و همچنین دومین مرحله آزمون هماهنگ پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای دو بخش دولتی و خصوصی در سال جاری در یک هزار و ۳۴۴ استاندارد آموزشی به طور همزمان روز جمعه یکم تیر ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

باجولوند در خصوص مراحل اجرای آزمون های سنجش مهارت گفت: هر آزمون شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش‌های صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و...) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون‌های مذکور ثبت نام کرده‌اند، باید از بیست و هشتم تا سی ام خرداد ماه با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیان شرکت در دومین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال ۱۳۹۷ (کارآموزان بخش های دولتی و آموزشگاه‌های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده اند، از بیست و هشتم تا سی ام خرداد ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com  و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی می‌توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

رضا باجولوند گفت: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان‌ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه‌های تعیین شده مراجعه نمایند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون سراسری سنجش مهارت گفت: درصورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می‌توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل نمایند.

ازمون سنجش مهارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر