کد خبر: 633782 A

یک کارگر ۳۶ساله کارخانه تولید میلگرد واقع در شهرک صنعتی آستارا بر اثر برخورد با میلگرد مذاب جانش را از دست داد.

به گزارش ایلنا، مدیر کارگاه تولید میلگرد شهرک صنعتی آستارا در تشریح جزئیات این حادثه گفته است: این حادثه حدود ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه (۲۲ خرداد) رخ داد و کارگر متوفی که مسئول دفتر این واحد صنعتی بود، بنا به ضرورتی به بخش فنی کارگاه وارد شده و با میلگرد مذاب برخورد کرده است.

فرهاد شفقتی افزود: کارگر متوفی با حدود یک سال سابقه کار تحت پوشش بیمه بود و بلافاصله بعد از حادثه، توسط همکاران به بیمارستان شهید بهشتی آستارا منتقل شد.

وی اظهار کرد: کارگاه تولید میلگرد از یک سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده است و همه کارگران آن تحت پوشش بیمه هستند و در خصوص برقراری حقوق کارگر متوفی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد شد.

شهرام حسین نژادی (مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا) نیز در خصوص دلایل مرگ کارگر تولید میلگرد گفته است:  روز حادثه فرد ۳۶ ساله‌ای که به علت شدت جراحات وارده دچار شکستگی لگن و خونریزی شدید بود، به بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان منتقل شده بود اما در حین جراحی در اتاق عمل جان خود را از دست داد.

شهلا قاضی پور (رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آستارا) نیز گفت: به محض وصول گزارش از ناحیه کارگاه یا شهرک صنعتی، نسبت به بررسی علت آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: کارگاه‌های صنعتی، مسئول ایمنی دارند و باید به صورت هفتگی از بخش های مختلف کارگاه‌ها بازدید کنند و علاوه بر آن، بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز هر ماه از کارگاه ها بازدید می کنند.

شهرک صنعتی آستارا در سال ۱۳۸۰ در حاشیه روستای کوهپایه‌ای هودول بخش مرکزی این شهرستان ساخته شده و ۳۶ طرح برای اجرا در آن مجوز گرفته و تعدادی نیز فعال است.

حوادث کار گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر