کد خبر: 632047 A

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در حاشیه سومین کنگره بین‌المللی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سوئیس با ـ«مائورو دلمبریجو» (معاون وزیر آموزشت، تحقیقات و نوآوری سوئیس) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که در محل کنگره یاد شده در وینترتور سوئیس برگزار شد، بر توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ویژه در راستای اصلاح نظام آموزش‌های مهارتی در ایران تأکید شد.

 معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس در این دیدار با معرفی سیستم آموزشی سوئیس گفت: ما بخش‌های مختلفی برای تربیت مربی، تدوین محتوا و آزمونگری داریم و تجربیات همکاری بین‌المللی خوبی با اروپای شرقی، هند و افریقا داشته‌ایم.

وی همچنین به نقش پررنگ بخش خصوصی و صنایع سوئیس در ارائه آموزش‌های مهارتی اشاره کرد.

معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری کشور سوئیس در خصوص تدوین آموزش‌ها گفت: مرکز آمار سوئیس و موسسه فدرال آموزش‌های فنی و حرفه‌ای SFIVET اطلاعات مربوط به وضعیت بازار کار و آموزش‌های ارائه شده را به وزارت مربوطه می‌دهد و براساس این اطلاعات قوانین مورد نیاز تدوین می‌شود.

در این نشست، پاک سرشت ضمن معرفی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به تشریح ساختار و ظرفیت‌های آموزشی آن پرداخت.

 پاک سرشت در ادامه ضمن اشاره به طرح اصلاح نظام آموزش‌های مهارتی در ایران بر نقش توسعه راهبردی در حوزه آموزش‌های مهارتی تاکید کرد.

وی همچنین تربیت مربی در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از مهمترین اقدامات لازم در این طرح دانسته و خواستار همکاری طرف سوئیسی در این زمینه شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دیدار با دلمبریجیو خواستار همکاری در زمینه‌های نظام ارتباطی بین بازار کار و آموزش، گردآوری اطلاعات بازار کار، چارچوب صلاحیت حرفه‌ای و مشاغل سبز شد.

دلمبریجو با اشاره به سفر اخیر خود به ایران و بازدید از مراکز آموزشی و دانشگاهی آمادگی خود را برای توسعه همکاری‌ها در زمینه آموزش‌های مهارتی اعلام و موسسه SFIVET را به عنوان مسئول این همکاری مشترک معرفی کرد.

مهارت آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر