کد خبر: 628029 A

کارگران پیمانی شهرداری الوند در استان قزوین از اینکه در چند سال گذشته در استخدام شرکت‌های پیمانکاری هستند، اعتراض دارند و خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شهرداری الوند در تماس با ایلنا گفتند: از اینکه در چند‌ سال گذشته به صورت پیمانی در استخدام چند شرکت پیمانکاری به کار خدماتی و فضای سبز در شهر الوند مشغول کار هستیم، معترض هستیم و خواستار آنیم که وضعیت استخدامی ما به قرارداد مستقیم تبدیل شود.

این کارگران که تعدادشان حدود ۲۰۰ نفر است، مدعی‌اند که در نتیجه حضور پیمانکار شاهد به تعویق افتادن مطالباتشان هستند و برای همین اواسط هفته گذشته چند نوبت در محل کار خود تجمع کرده‌‌اند.

کارگران پیمانی شهرداری الوند که از اسفند ماه سال گذشته مطالبات مزدی‌شان به تعویق افتاده، مدعی‌ هستند که حقوق دریافتی آنان کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد و در این بین شرکت واسطه‌ای که هیچ نقشی در خدمات شهری ندارد؛ به واسطه کار آنان؛ به سودهای کلانی دست پیدا کرده‌ است.

به گفته آنان، کارگرانی که توسط شرکت‌های واسطه نیروی انسانی در شهرداری الوند مشغول به کار هستند ثبات شغلی ندارند و هر لحظه امکان بیکاری آنها وجود دارد.

کارگران شهرداری الوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر