کد خبر: 627974 A

پس از دو هفته اعتصاب؛

به دنبال اعتراض کامیون‌داران برزیل به افزایش قیمت سوخت و بالا بودن عوارض جاده‌ای، دولت از برنامه‌های خود برای افزایش قیمت بنزین عقب نشست.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌.بی.سی،  به دنبال اعتراض کامیون‌داران برزیل به افزایش قیمت سوخت و بالا بودن عوارض جاده‌ای، دولت از برنامه‌های خود برای افزایش قیمت بنزین عقب نشست.

دولت قصد داشت تا قیمت گازوئیل را تا ۲۰ درصد افزایش دهد و عوارض جاده‌ای را هم در برخی از مسیرهای پرتردد به میزان مشخص افزایش دهد اما کامیون‌داران از دو هفته پیش با کامیون‌های خود جاده‌ها را بستند و تردد را مختل کردند.

اتحادیه کارگران حمل‌ و نقل جاده‌ای برزیل یکی از قوی‌‌ترین اتحادیه‌های این کشور است و هرگاه فراخوان اعتصاب علیه برنامه‌های دولت داده، از آن جواب گرفته است.

دولت برزیل تا قبل از عقب‌نشینی از این اتحادیه خواسته بود که زمینه‌های گفت‌و‌گو را فراهم کند اما شرایط دولت برای آنها راضی کننده نبود.

حالا افزایش ۲۰ درصدی قیمت گازوئیل به حال تعلیق درآمده است و حالا کامیون‌دارن باید در مورد بالا بودن نرخ عوارض جاده‌ای با دولت به توافق برسند. مشخص نیست که چه زمانی گفت‌و‌گو  در این مورد از سر گرفته می‌شود.

کامیون داران برزیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر