کد خبر: 627751 A

تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شرکت ملی گاز ایران در راستای توانمند سازی نیروهای ماهر کارجو و شاغلان شرکت ملی گاز ایران منعقد شد.

به گزارش ایلنا، تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و شرکت ملی گاز ایران در راستای توانمندسازی نیروهای ماهر کارجو و شاغلان در شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با شرکت ملی گاز ایران به امضای سلیمان پاک سرشت (معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور) و حمید رضا عراقی (مـعاون وزیـر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران) رسید.

طراحی، تدوین و پیاده‌سازی نظام آموزش کارجویان و کارکنان شرکت‌های پیمانکاری طرف قرار داد شرکت ملی گاز ایران، اجرای دوره‌های آموزشی مهارتی و حرفه‌ای متناسب با استانداردهای مصوب سازمان  آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و اجرای آزمون‌های صلاحیت حرفه‌ای مشاغل مورد نیاز صنعت گاز از اهداف انعقاد تفاهم نامه مذکور است.

مشارکت در تهیه و تدوین استانداردهای مورد نیاز مشاغل پیمان سپاری و قابل برون سپاری شرکت با اولویت فعالیت‌های با ریسک بالا از طریق مشارکت خبرگان شرکت، برگزاری دوره‌های آموزشی با رعایت استانداردهای تدوین شده، تخصیص کارگاه آموزشی مورد نیازکارجویان و شاغلان شرکت‌های پیمانکاری مطابق با استانداردهای تدوین شده و اجرای آموزش، آزمون و صدورگواهی تائید صلاحیت حرفه‌ای کارجویان و شاغلان پیمانکاری مطابق با استانداردهای تدوین شده ازجمله تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

مشارکت در تدوین استانداردهای مورد نیاز مشاغل پیمان سپاری و قابل برون سپاری شرکت با اولویت فعالیتهای با ریسک بالا از طریق مشارکت خبرگان شرکت و نظارت بر اجرای استانداردهای تدوین شده سازمان، انجام نیازسنجی آموزشی و اعلام نیازهای آموزشی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مشارکت در تخصیص تجهیزات، ابزارآلات و آماده‌سازی فضای کارگاهی و تأمین مواد مصرفی مورد نیاز کارگاه‌های آموزشی، الزام شرکت‌های پیمانکاری طرف قرار داد به استفاده از نیروهای دارای گواهی صلاحیت حرفه‌ای سازمان پس از برگزاری دوره‌های آموزشی توسط سازمان و همکاری در برگزاری المپیاد ملی مهارت ازجمله تعهدات شرکت ملی گاز ایران در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تعهدات مشترک دو طرف در راستای اجرای تفاهم‌نامه مذکور شامل: تدوین نظام آموزش کارجویان و شاغلان شرکت‌های پیمانکاری شرکت و تنظیم ضوابط و دستورالعمل‌های رتبه‌بندی و اعتبارسنجی آن مبتنی بر نظام شایستگی و صلاحیت حرفه‌ای، تولید محتوی الکترونیکی دوره‌های آموزشی (فیلم آموزشی، جزوات الکترونیکی و نرم‌افزار آموزشی) و تجهیز کارگاه‌های آموزشی متناسب با استانداردهای تدوین شده است.

در راستای اجرای این تفاهم‌نامه ۴ کارگروه مشترک که اعضای آن توسط نمایندگان دو طرف معرفی می‌شوند تحت عناوین؛ کارگروه تدوین استاندارد، تجهیز و راهبری کارگاه‌های آموزشی، تولید محتوی و تربیت مربی و آزمون و بانک اطلاعات قبول شدگان تشکیل می‌شود.                    

سایر شرایط و مواردی که دراین تفاهم‌نامه پیش‌بینی نشده تابع احکام کلی و شرایط عمومی مربوط به تفاهم‌نامه‌ها و قوانین جاری مملکتی بوده و برای دو طرف لازم‌الاجراخواهد بود.

مدت این تفاهم‌نامه از زمان امضا برای ۵ سال است و با توافق دو طرف قابل تمدید است و در ۹ ماده، ۲۷ بند و ۴ نسخه تهیه و تنظیم شده است.

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر