کد خبر: 626735 A

حدود ۲۰ کارگر پیمانی شهرداری طبس با خرید یک دستگاه ماشین جاروی خیابان از سوی پیمانکار، از کار بیکار شده‌اند. کارگران بیکار شده به همراه خانوادهایشان امروز مقابل ساختمان شهرداری طبس تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی منابع کارگری در طبس می‌گویند: همزمان با خرید یک دستگاه ماشین جاروی خیابان، ۲۰ کارگر پیمانی شهرداری طبس که به عنوان نیروهای خدماتی در سطح شهر فعالیت داشتند، در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه  سال جاری از کار بیکار شدند.

گفته می‌شود میانگین سابقه کاری این کارگران ۱۰ تا ۱۵ سال است و آنها هنوز بابت چهار ماه مزد پرداخت نشده و عیدی سال ۹۵ به همراه یکسال حق اضافه‌کاری طلبکار هستند.

کارگران معترض شهرداری طبس می‌گویند؛ آنها بعد از اتمام قراردادهای کاری در راستای اجرای سیاست کاهش هزینه شهرداری اخراج شده‌اند.

به گفته این کارگران معترض، کارفرمای شرکت اعتنایی به خواسته بازگشت به کار کارگران اخراجی ندارد و می‌گوید طبق قراردادی که با شهرداری داریم؛ به این تعداد نیروی کار لازم نداریم.

طبق اظهارات آنان، شهرداری طبس پیگیر مشکلات کارگران نیست. از این رو کارگران اخراجی امروز به همراه خانواده‌های خود با تجمع مقابل ساختمان شهرداری این شهر، نارضایتی خود را به مسئولان شهرداری اعلام کردند.

به گفته آنان، مسئولان شهرداری طبس مدعی هستند که مسئولیتی در قبال کارگران پیمانی ندارند به همین دلیل پیگیر مطالبات مزدی و بیمه‌ای آنها نیستند.

photo_2018-05-26_11-25-30

photo_۲۰۱۸-۰۵-۲۶_۱۱-۱۲-۵۱

کارگران شهرداری طبس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر