کد خبر: 625026 A

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای لامرد خبر داد:

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای لامرد از اجرایی شدن تفاهم‌نامه آموزش رایگان جوانان بومی جویای کار در سایت انرژی بر لامرد خبر داد.

سیدموسی موسوی (رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لامرد) با اعلام جزییات تفاهم‌نامه سه‌جانبه  آموزش جوانان بومی جویای کار در سایت انرژی‌بر لامرد به خبرنگار ایلنا گفت: در راستای پیگیری‌های علوی، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در خصوص اجرای مصوبه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به منطقه برای آموزش جوانان بومی جویای کار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز نشستی برای انعقاد تفاهم‌نامه با حضور وی، کوشکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس، فرمانداران دو شهرستان لامرد و مهر، آشفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در سال گذشته برگزار شد که در نتیجه پس از نشست‌های دیگر نیز این تفاهم‌نامه نهایی شد و در سفر اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لامرد و مهر به امضای وزیر کار، استانداری فارس، سازمان فنی حرفه‌ای فارس، منطقه ویژه اقتصادی لامرد رسید. 

وی اضافه کرد: باتوجه به نیازسنجی آموزشی توسط سازمان فنی حرفه‌ای و منطقه ویژه اقتصادی لامرد هم‌اکنون آموزش رایگان جوانان بومی متقاضی کار در سایت انرژی بر لامرد آغاز شده است.

موسوی ادامه داد: براساس نیازسنجی انجام شده نیز ثبت‌نام جوانان بومی متقاضی کار در سایت انرژی‌بر لامرد در رشته‌های مرتبط با برق و جوشکاری آغاز شده و کارگاه‌های مربوط به این رشته‌ها در مرکز فنی حرفه‌ای لامرد تجهیز شده است. 

رئیس مرکز فنی حرفه‌ای لامرد با اشاره به اینکه اجرای این تفاهم‌نامه از برنامه‌های اصلی سازمان فنی و حرفه‌ای در سال ۹۷ اعلام شده است، گفت: مطابق تفاهم‌نامه، دوره‌ها و رشته‌های مرتبط با برق و جوشکاری به صورت رایگان در مرکز فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود و فقط متقاضیان هزینه حداقلی کارت اعتباری شرکت در دوره را پرداخت می‌کنند و پس از قبولی شرکت‌کنندگان در دو بخش تئوری و عملی نیز گواهینامه رسمی سازمان فنی و حرفه‌ای اعطا می‌شود و این گواهینامه برای بکارگیری متقاضیان در سایت انرژی‌بر لامرد لحاظ می‌شود. 

موسوی با بیان اینکه این طرح شامل افراد جویای کار بومی شهرستانهای لامرد و مهر است، اظهار کرد: مدت زمان دوره‌ها براساس سرفصل‌ها و استانداردهای آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای متغیر بوده و متقاضیان شرکت در دوره می‌توانند به‌صورت حضوری یا مراجعه به سایت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای لامرد در این دوره‌ها ثبت نام کنند.

به گفته رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای لامرد؛ مدت اجرای این تفاهم‌نامه جهت آموزش جوانان بومی جویای کار در سایت انرژی‌بر لامرد نیز سه سال بوده که مطابق تفاهم‌نامه درصورت توافق طرفین تمدید خواهد شد. 

متقاضیان ثبت نام در دوره‌ها با تهیه مدارک (تصویر صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی ، دو قطعه عکس سه در چهار) به سایت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای لامرد یا به‌صورت حضوری به مرکز فنی و حرفه‌ای لامرد مراجعه کنند.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس سید موسی موسوی-رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر