کد خبر: 624253 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای اردبیل:

محمد پورقلی گفت: همیت، نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در به نتیجه رساندن رسالت این سازمان در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص و ارتقای سطح مهارتی شاغلان در جامعه است.

به گزارش ایلنا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از ارائه بیش از 6 میلیون نفر- ساعت آموزش در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در سال 1396 خبر داد و گفت:‌ در سال گذشته 6 میلیون و 352 هزار و 102 نفر - ساعت آموزش‌های مهارتی در این استان ارائه شده است.

محمد پورقلی با اشاره به اهمیت، نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در به نتیجه رساندن رسالت این سازمان در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص و ارتقای سطح مهارتی شاغلان در جامعه است، افزود: در استان اردبیل بیش از 3 میلیون نفر- ساعت، در  مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی، صنایع، سیار و طرح نوین استاد شاگردی و همچنین 200 آموزشگاه آزاد فعال، در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی در سال 96 آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را به متقاضیان ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به میزان دوره‌ها و تعداد کارآموزان و رشته‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در بخش آموزش مراکز ثابت که به طور عمومی آموزش‌های پایه‌ای و تخصصی را شامل می‌شود، در سال جاری 2 میلیون و 460 هزار و 816 نفر- ساعت آموزش دیده‌اند.

پورقلی همچنین در بخش آموزش‌های سیار و روستایی نیز توضیح داد: به منظور جبران کمبود مراکز ثابت در نقاط دور دست و فاقد مرکز که سرمایه‌گذاری در آن نقاط مقرون به صرفه نیست، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در سال گذشته توانسته در مناطق محروم، روستاها و عشایر در قالب آموزش روستائیان، 694 هزار و 460 نفر- ساعت، خدمات آموزشی ارائه دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل به آموزش‌های ارائه شده در پادگان‌های نظامی و ندامتگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری 331 هزار و 936 نفر - ساعت در بخش پادگان و زندان خدمات آموزشی ارائه شده است.

وی در عین حال تصریح کرد: با توجه به موقعیت صنعتی استان و ضرورت تامین نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع استان، مراکز آموزشی این اداره کل توانسته‌اند نسبت به آموزش 124 هزار و 451 نفر- ساعت در بخش صنایع و بنگاه‌های اقتصادی دوره‌های مهارتی را برگزار کنند.

پورقلی به بخش مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی اشاره و اعلام کرد: در بخش طرح نوین مهارت آموزی در محیط کار واقعی 122 هزار و 37 نفر - ساعت آموزش‌های مهارتی ارائه شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخش خصوصی بازوی توانمند بخش دولتی در ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی است، یادآور شد: در بخش خصوصی آموزشگاه‌های آزاد در سال گذشته،  2 میلیون و 652  هزار و 462  نفر - ساعت آموزش‌های مهارتی به متقاضیان ارائه شده است.

مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر