کد خبر: 623427 A

شورای اسلامی کار پلی اکریل خطاب به استاندار اصفهان:

شورای اسلامی کار پلی‌اکریل در نامه‌ای خطاب به استاندار اصفهان، خواستار رفع مشکلات و احیای این واحد صنعتی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شورای اسلامی کار پلی اکریل اصفهان به نمایندگی از جانب حدود دو هزار کارگر این واحد تولیدی، در نامه‌ای خطاب به استاندار اصفهان، خواستار حل مشکلات و رفعِ موانع راه‌اندازی این واحد تولیدی شد.

متن کامل نامه به شرح زیر است: 

همانگونه که حضرتعالی در جریان هستید شرکت پلی اکریل ایران نزدیک به 20 ماه است که در اختیار هیئت حمایت از صنایع وزارت صنعت قرار دارد و توسط هیئت اجرایی منصوب این نهاد اداره می‌شود. اما متاسفانه روند احیای کارخانه در این مدت به کندی پیش می‌رود و هنوز راه‌اندازی کامل این مرکز مهم صنعتی در اما و اگر به سر می‌برد. عدم دسترسی به این مهم عوامل متعددی دارد که در زیر به تعدادی از آن اشاره می‌کنیم.

1. خوشبختانه در حال حاضر هیچ یک از محصولات شرکت پلی اکریل با مشکل هزینه تمام شده و فروش مواجه نیست و به راحتی می‌تواند از پس هزینه‌های جاری خود برآمده و حتی به صنعتی سودساز بدل شود. ولی بدخواهان، کارگزاران، واردکنندگان و تولیدکنندگان محصولات مشابه سعی در القای عدم سوددهی و ضررده بودن محصولات این  کارخانه دارند.

2. ازجمله مشکلات عمده امروز کارخانه پلی اکریل اختلافات سیاسی و غیرسیاسی مقامات استانی و کشوری بوده که منجر به این شده که نه تنها پیشرفتی در زمینه احیای تولید حاصل نشده است بلکه موانع و مشکلاتی نیز بر سر راه کارخانه ایجاد گردیده است.

3. بحث مالکیت کارخانه نیز از مشکلات عمده شرکت پلی اکریل است. مالک اصلی شرکت فوت شده و وزارت و نمایندگان قانونی آنها به تنها برنامه‌ای برای احیای این کارخانه ندارند بلکه حتی از خلاهای قانونی فعلی در حال سو استفاده و بهره‌برداری می‌باشد.

4. مشکلات قانون 141 تجارت، بدهی‌های عظیم بانکی  و غیربانکی و نبود سرمایه در گردش کافی عملا شرکت را در حالت کما قرار داده و راه‌حل‌های کارگزاری و جذب سرمایه به علت عدم ثبات و تعیین تکلیف کارخانه با شکست مواجه شده است.

با توجه به موارد ذکر شده به نظر می‌رسد احیای کارخانه پلی اکریل منوط به حل شدن تمام و یا حداقل قسمتی از مشکلات فوق می‌باشد و نیاز است تا در حداقل زمان ممکن جلسه‌ای با حضور مقامات استان، هیئت حمایت از صنایع، سهامداران اصلی، نمایندگان سهامداران خرد و نمایندگان پرسنل برگزار و مشکلات و راه‌های برون‌رفت از شرایط فعلی مورد بررسی قرار گیرد. از طرفی در کوتاه مدت بهترین گزینه حفظ کارخانه، راه‌اندازی کارخانه پلی‌استر است. به صورت بلندمدت (3 تا 4 ماهه) و با ضمانت دولت می توان در شرایط فعلی کارخانه را حفظ نمود.

در پایان از خداوند متعال برای شما و همکارانتان آرزوی توفیق و سربلندی در اداره استان پهناور اصفهان را داریم.

کارگران پلی اکریل اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر