کد خبر: 622195 A

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وضعیت تمایل به کارآفرینی را در کشور مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش ایلنا، عیسی منصوری (معاون توسعه کارآفرینی) در نشست هم‌اندیشی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی  و خدمات کارآفرینی که با حضور نمایندگان این مراکز از سراسر کشور برگزار شد، افزود: افراد تمایل دارند کارآفرینانه فعالیت خود را آغاز کنند اما بسیاری از کارآفرینان مهارت کافی ندارند بنابراین بیش از هر موضوعی علاوه بر گفتگو در فضای کسب و کار باید مهارت کارآفرینان افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد : این روزها و با رونق مباحث دانش بنیان مباحث تجاری‌سازی نیز مطرح می‌شود. این در حالی است که اگر نگاه کارآفرینان آموزش مهارت باشد. باید تفاوتی میان مشاوره کسب و کار و افرادی که به أشخاص دارای کسب و کار مشاوره می‌دهند قائل شویم چراکه ویژگی‌های مشاوره کارآفرینی کاملا متفاوت با مشاوره کسب و کار است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابعاد مختلف مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی را تشریح کرد و رهکارهای علمی بهبود فعالیت این نوع مراکز را توضیح داد.

حاضران در نشست نیز نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.

رحیم سرهنگی، مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز هدف از برگزاری این نشست را استفاده از ظرفیت‌های مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی دانست و گفت: در سال جاری این گونه نشست‌ها در راستای هم‌اندیشی و بانگاهش خلاقانه دنبال می‌شود.

کارآفرینی عیسی منصوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر