کد خبر: 619558 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان:

عبدالنبی سواعدی گفت: آموزش‌های مهارتی ارائه شده در 39 رشته آموزشی و در بیش از230 حرفه مهارتی به متقاضیان ارائه شده است.

به گزارش ایلنا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان از ارائه آموزش مهارت 9 میلیون 774 هزار و 876 نفر- ساعت در بخش آموزشگاه‌ آزاد فنی و حرفه‌ای این استان در سال گذشته خبر داد و گفت:‌ این آموزش‌ها در قالب 7 هزار و 431 دوره ارائه شده است.

عبدالنبی سواعدی با بیان اینکه این آموزش‌ها در پنج خوشه بخش‌های خدمات، کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنر ارائه شد، تشریح کرد: به طور کلی آموزش‌های ارائه شده در 39 رشته آموزشی شامل اتومکانیک، الکترونیک، امور اداری، بهداشت و ایمنی، صنایع چاپ، صنایع دستی، صنایع غذایی، عمران، مخابرات، هنرهای تجسمی و... در بیش از230 حرفه مهارتی به متقاضیان ارائه شده است.

وی با اشاره به فعالیت 578 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در استان خوزستان یادآور شد: همچنین در سال 1396 برای 43 آموزشگاه فنی و حرفه­ای آزاد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مجوز تاسیس و فعالیت برای توسعه مهارت آموزی صادر شد.

سواعدی همچنین با بیان اینکه در این مدت 2 هزار و 484 مورد نظارت و بازدید از آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان انجام شده است، گفت: ارایه آموزش‌های مهارتی از طریق خرید خدمات آموزشی در سال گذشته از طریق آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای حداقل به میزان 10 درصد کل تعهدات بخش غیردولتی به میزان 567 هزار و281 نفر- ساعت اجرا شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان همچنین با بیان اینکه در سال1396 تعداد 15 هزار و 362 نفر - ساعت آموزش مدیران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد انجام شده است،‌ افزود:‌ همچنین تعداد 498 هزار و 680 نفر- ساعت آموزش روش‌های نوین تدریس و تخصصی ویژه مربیان بخش خصوصی اجرا شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان در پایان اظهارداشت: همچنین در این مدت 42 جلسه هم اندیشی با نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی برگزار شد.

مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر