کد خبر: 617271 A

در سومین روز از هفته کار و کارگر باعنوان "حضور کارگران در نماز جمعه" حسن ایزدی (دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان) به همراه جمعی از کارگران و کارفرمایان در نماز جمعه شرکت و به ایراد سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت پرداخت.

به گزارش ایلنا، حسن ایزدی (دبیر خانه کارگر استان گیلان ) در این سخنرانی نبود امنیت شغلی و وضعیت معیشتی کارگران را از مهمترین مشکلات جامعه کارگری عنوان کرد.

او با اشاره به وفاداری کارگران به نظام جمهوری اسلامی و حضرت امام و مقام رهبری اظهار داشت: سند وفاداری کارگران گیلانی به نظام جمهوری اسلامی تقدیم ۴۱۸ شهید کارگر و صدها آزاده و جانباز و هزاران بسیجی کارگر است که همواره در تمامی صحنه‌ها و راهپیمایی‌هایی که در حمایت از نظام و رهبری بود، حضور گسترده و چشمگیر داشتند.

این فعال کارگری در ادامه تصویب قانون کار را مهمترین سند توجه نظام به کارگران زحمتکش دانست و خاطرنشان ساخت: در مقابل رشادت‌ها و فداکاری‌های کارگران زحمتکش؛ امام راحل قانون کار را در حمایت از این قشر زحمتکش تایید نمودند.

او در ادامه سخنرانی خود به عمده‌ترین مشکلات جامعه کارگری اشاره کرد و گفت: بحث نبود امنیت شغلی، قراردادهای سفید امضا و یکطرفه، موضوع واریز منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی به حساب خزانه دولت، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی (که از سال ۸۸ مصوب و تاکنون اجرایی نشده است) از مهمترین  مطالبات جامعه کارگری و بازنشسته است.

وی در ادامه ضمن حمایت از صندوق تامین اجتماعی، منابع این صندوق را بین‌النسلی و متعلق به کارگران دانست و افزود: این صندوق متعلق به قشر کارگران و بازنشستگان است و دولت هیچ آورده‌ای در آن ندارد.

ایزدی  در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید گفت: مشارکت مردم و حمایت از دستاوردهای دولت تدبیر و امید نوید آینده خوبی را رقم می‌زند.

وی در ادامه گفت: در سال ۹۷ به تاسی از فرمایشات مقام عظمای ولایت که «سال حمایت از کالای ایرانی است» انشاالله بتوانیم خوب عمل کنیم، و با اعتماد و همدلی و همزبانی به معنای واقعی کلمه در همه عرصه‌ها بویژه عرصه اقتصادی بتوانیم این شعار راعملیاتی کنیم.

این فعال کارگری بیکاری را به عنوان مشکل بزرگ پیش روی دولتمردان دانست و گفت: رفع این مشکل با تقویت فرهنگ کار، حمایت و توسعه طرح‌های دانش بنیان، تربیت نیروی ماهر کار، ارائه آموزش‌های مورد نیاز بازار کار و توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار آن هم به دست کارگران میسر است.

حضرت امام حقوق خطبه های نماز جمعه قانون کار نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر