کد خبر: 600199 A

باوجود وعده کارفرما در تجمع قبل مبنی بر پرداخت سه‌ماه حقوق کامل از معوقات مزدی 7 ماهه کارکنان شرکت آهاب، تنها نیمی از حقوق یک‌ماهه کارکنان پرداخت شده‌است.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، گروهی از کارگران و کارمندان شرکت آهاب در تماس با ایلنا اعلام کردند؛ به‌رغم وعده‌های مدیریت شرکت مبنی بر پرداخت سه‌ماه از معوقات مزدی به‌همراه عیدی کارکنان تا پیش از پایان سال –که توافق مذکور با حضور نیروی انتظامی صورت‌مجلس هم شده‌بود-، در اولین زمان وعده‌شده فقط نیمی از حقوق یک ماه کامل پرداخت شد و در مقابل، از کارگران خواسته‌شده به تجمع و اعتراض پایان دهند.

13

به‌گفته یکی از پرسنل شرکت؛ در واکنش به این وضعیت، کارکنان امروز در مقابل در اصلی ساختمان مرکزی شرکت آهاب تجمع اعتراضی برگزار کردند.

وی اظهار داشت: تجمع امروز هم نه‌فقط به‌خاطر خلف وعده شرکت در پرداخت قسط اول، بلکه به‌دلیل نبود هیچ‌گونه تضمین برای پرداخت قسط‌های بعدی وعده‌ داده‌شده است. متاسفانه پرسنل به‌دلیل خلف وعده شرکت در پرداخت بدهی‌ها، بسیار ناامید شده‌اند.

وی افزود: ما هیچ‌گونه مدرک رسمی از قرارداد استخدامی‌مان با شرکت آهاب نداریم. شرکت حتی اجازه داشتن تصویر قرارداد را هم به ما نمی‌داد. قراردادهای کاری پرسنل شرکت عموما در پایان ماه تمدید می‌شد و به‌صورت دائم نبود. از زمان شروع معوقات مزدی که هفت ماه پیش بود، شرکت اقدام به تعدیل نیرو هم کرده‌است. البته نیروهای تعدیل‌شده نیز معوقات مزدی‌شان هم‌چنان پابرجاست.  

به‌رغم تماس‌های مکرر خبرنگار ایلنا با دفتر مرکزی شرکت، مدیریت شرکت آهاب به‌دلیل مشغله‌های دیگر،‌ به هیچ‌وجه حاضر به مصاحبه و یا پاسخ‌گویی در این زمینه نشد.   

16

کارگران پیمانکاری شرکت پیمانکاری آهاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر