کد خبر: 594560 A

اعتراض کارگران پیمانکاری مجتمع‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام با وعده پرداخت مزایای مربوط به بدی آب و هوا، سختی کار و بُعد مسافت، از ظهر روز پنجشنبه (بیست و ششم بهمن‌ماه) خاتمه یافت.

شماری از کارگران پیمانکاری مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام در تماس با خبرنگار ایلنا، از خاتمه اعتراضات صنفی خود در روز پنجشنبه (بیست و ششم بهمن ماه) خبر دادند.

به گفته این کارگران، در این روز ابتدا معترضان، تجمعی را مقابل ساختمان فرمانداری برگزار می‌کنند که در نهایت مسئولان فرمانداری از معترضان می‌خواهند تا نمایندگان خود را برای مذاکره انتخاب کنند.

براساس این اظهارات، جلسه‌ای با حضور مسئولان فرمانداری و نمایندگان کارگران معترض در مورد پرداخت مزایای مزدی بدی‌ آب و هوا، سختی ‌کار و بُعد مسافت برگزار و در نهایت مقرر می‌شود که این مزایا تا برج چهار سال آینده (تیر ماه نود و هفت) به کارگران مشمول پرداخت شود.

به گفته منابع ایلنا، پس از جلسه، تجمع کارگران خاتمه یافته و از امروز همه کارگران پیمانکاری مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام مانند روزهای گذشته به فعالیت معمول خود مشغولند.

این کارگران در هفته گذشته با خودداری از خوردن وعده‌ غذایی محل کار خود، اعتراض خود را نسبت به دریافت نکردن مزایایِ مزدی اعلام کرده بودند. 

کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران خوزستان کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کارگران منطقه ویژه اقتصادی بندر امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر