کد خبر: 567632 A

سیر صعودی قیمت سوخت لنج‌بران ادامه دارد؛

در کمتر از یک ماه گذشته برای سومین بار قیمت سوخت لنج‌بران افزایش یافت. درحالیکه هیچ‌یک از شهروندان ایرانی در این ماه با افزایش قیمت سوخت روبه‌رو نشدند ولی لنج‌بران برای هر لیتر گازوئیل باید ۲ هزار تومان بپردازند.

به‌ گزارش خبرنگار ایلنا، اتحادیه لنج‌بران خوزستانی از ادامه افزایش بهای گازوئیل مصرفی شناورها تا نزدیک به ۲ هزار تومان در هر لیتر خبر داد.

به گفته اعضای این اتحادیه صنفی؛ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در روزهای هفته گذشته برای سومین بار در کمتر از یک ماه گذشته؛ قیمت سوخت مصرفی شناورهای باربری را افزایش داده‌است.

برپایه این اظهارات؛ در حالی که بهای اقلام سوختی برای عموم شهروندان و همچنین کامیون‌ها و شناورهای صیادی هنوز ثابت مانده است، مالکان و خدمه شناورهای باربری همچنان با چالش افزایش قیمت اقلام سوختی مواجه‌ هستند.

به ادعای اعضای اتحادیه‌ صنف لنج‌بران خوزستان، روند رو به افزایش بهای سوخت مصرفی شناورها باعث شده است تا در سال‌های گذشته شمار قابل توجهی از افرادی که شغل آنها در ارتباط با سفرهای دریایی بوده‌ است، مجبور به ماندن در خشکی و روی آوردن به مشاغل دیگر ازجمله مشاغل کاذب بشوند.

به گفته فعالان صنفی لنج‌بران؛ در برابر افزایش بهای سوخت مصرفی، تعرفه‌هایی مربوط به کرایه‌ها همچنان ثابت نگهداشته شده است و ادامه این وضعیت به معنی کاهش درآمد افراد شاغل در لنج‌هاست.

شمار افرادی که در هر لنج مشغول به کارند به صورت متوسط تا نزدیک به ۷ نفر برآورد می‌شود.

افزایش قیمت سوخت لنجداران لنج‌داران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر