کد خبر: 565782 A

کارگاه مقدماتی آشنایی با بازار سرمایه برای مدیران و کارشناسان تشکیلات خانه‌کارگر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگاه مقدماتی آشنایی با بازار سرمایه برای مدیران و کارشناسان تشکیلات خانه‌کارگر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

برگزاری این کارگاه مقدماتی که در روزهای 8 و 9 آذر صورت گرفت، پیرو تفاهم نامه‌ منعقد شده میان سازمان بورس و اوراق بهادار، تشکیلات خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران، شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر بوده است.

این کارگاه دو روزه با هدف توسعه همکاری های مشترک در حوزه های علمی، فرهنگ سازی و آموزشی در سطح جامعه کارگری برگزار شد و در  سطح مقدماتی راجع به سرفصل‌هایی همچون آشنایی با ساختار بازار سرمایه، نهادهای مالی بازار سرمایه و ابزارهای تامین مالی و پوشش ریسک و قوانین و مقررات بازار سرمایه، مکانیسم عملیاتی بازار و مباحث سرمایه گذاری صحبت شد.

یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در آغاز این نشست آموزشی گفت: زیست بازار سرمایه دایما در حال تغییر و پویایی است و آمارها نشان می‌دهد بازدهی سرمایه افرادی که با دانش لازم و نگاه بلند مدت به بورس وارد شده‌اند بیش از سرمایه گذاری آنها در بازارهای رقیب بوده است.

وی با تاکید بر اینکه بازار سرمایه یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشور است، گفت: بازار سرمایه کاملا علمی و هر فردی که با آگاهی و تجربه لازم به آن وارد شود و از رفتار هیجانی دور بماند حتما بازدهی مورد قبولی خواهد داشت.

کارگران و بازار سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر