کد خبر: 555701 A

در کشور ایتالیا انجام شد؛

کارگران کارخانه (فولاد سازی) ایلوا واقع در شهر جنووا کشورایتالیا، در اعتراض به نادیده گرفته شدن توافق سال ۲۰۰۵ میلادی با مسئولان دولتی این کشور در خیابانهای این شهر دست به راهپیمایی زدند.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه تلویزیونی رای نیوز ایتالیا، روز گذشته کارگران بزرگترین کارخانه فولاد سازی ایتالیا در شهر جنووا در اعتراض به نادیده گرفته شدن توافق سال ۲۰۰۵ میلادی با مسئولان دولتی این کشور  دست از کار کشیده ودر خیابانهای این شهر دست به راهپیمایی زدند.

گزارشگر شبکه از محل برگزاری تظاهرات در گزارشی اعلام کرد، کارگران با تشکیل اجتماع، موجب اختلال ترافیک در سطح شهر شدند. آنها همچنین محل کارخانه را اشغال کردندو خواستار تشکیل جلسه با دولتمردان شدند.

از چهار هزار نفر از کارکنان ایلوا، ششصد نفر در شهر جنووا مشغول بکار هستنند. اما در این میان، اتحادیه های مختلف کارگری و همچنین کارگران این کارخانه خواستار پایبندی دولت به توافق نامه ای هستند که در سال ۲۰۰۵ میلادی به امضاء رسیده است.

برونو مانگانارو از مسئولان اتحادیه عمومی کار ایتالیا در خصوص این توافق نامه گفت: مفاد این توافق، کلا در خصوص نیروهای مازاد و حقوق و دستمزد ها است و دولت در تلاش برای دور زدن ما است. بنابراین، ما کارخانه را اشغال کردیم.

گزارشگر شبکه اعلام کرد، علاوه بر کارکنان ایلوا، اعضای تعداد دیگری از اتحادیه ها نیز به این اعتصاب پیوسته‌اند.

کارگران ایتالیا کارگران کارخانه فولاد سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر