کد خبر: 553270 A

به دنبال تصادف هفته گذشته جاده کنگان - عسلویه اتفاق افتاد؛

تصادفی که هفته گذشته میان دو دستگاه مینی‌‌بوس در جاده عسلویه - کنگان اتفاق افتاد، باعث شد تا بار دیگر فعالان صنفی کارگری این منطقه نگرانی خود را از ناایمن بودن، جاده‌های این منطقه اعلام کنند.

به گزارش ایلنا، تصادفی که هفته گذشته میان دو دستگاه مینی‌‌بوس در جاده عسلویه - کنگان اتفاق افتاد، باعث شد تا بار دیگر فعالان صنفی کارگری این منطقه نگرانی خود را از ناایمن بودن، جاده‌های این منطقه اعلام کنند.

بامداد روز هشتم آبان‌ماه برخورد دو دستگاه مینی‌بوس در جاده کنگان‌-‌بوشهر، هشت زخمی برجای گذاشت که در نهایت یکی از مصدومان به‌نام «حسن کیان‌فر» ۳۵ ساله بر اثر عوارض مصدومیت، جان خود را از دست داد.

در خصوص هفت مصدوم دیگر گفته می‌شود که حال آنها دیگر بد نیست، سه نفر از آنان در حال ترخیص و۴ نفر دیگر برای معاینات و پاره ای اقدامات درمانی فعلا بستری هستند.

آنطور که منابع ایلنا می‌گویند، مصدومان این حادثه را شماری از کارکنان پروژه‌های نفتی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی تشکیل می‌دهند که از ساعتی قبل خود را برای رفتن به محل کار روزانه آماده کرده بودند.

فعالان کارگری که جزئیات این حادثه را در اختیار ایلنا قرار داده‌اند می‌گویند: غیر ایمن بودن این مسیر مراسلاتی همواره یکی از عوامل تهدید کننده کارگرانی است که به صورت مستمر در این مسیر در حال تردد هستند، چنانچه در حادثه هفته گذشته نیز لغزندگی ناشی از ریخته شدن گازوئیل بر روی سطح جاده در بروز این تصادف رانندگی موثر بوده است.

به گفته آنها یکی دیگر از محورهای پر خطر جاده‌ای در منطقه عسلویه، مسیر سه راه طاهری به جم است، زیرا در این مسیر در کنار خودروهای حامل مسافر،  وسائط نقلیه سنگین حامل سنگ و ... در حال تردد دائم هستند که معمولا در عمل  اصول ایمنی مربوط به حمل و تردد بار، را چندان رعایت نمی‌کنند.

علاوه‌ براین، حوادث مربوط به استفاده از اتوبوس‌های فرسوده به عنوان سرویس‌های حمل و نقل کارکنان شاغل در پروژه‌های نفتی منطقه عسلویه یکی دیگر از عواملی است که کارگران شاغل در این منطقه از آن به عنوان یک عامل حادثه خیز یاد می‌کنند.

پارس جنوبی گاز وسیله نقلیه هلال احمر وسایل نقلیه سنگین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر