کد خبر: 551777 A

نزدیک به ۵۰۰ نفر از حانواده‌های شرکت خودرو سازی سایپا در مجتمع ۱۴۴ واحدی که واقع در غرب کرج است زندگی می‌کنند همچنان با شرایط نامناسب و غیر ایمن اقامت در این مجتمع مسکونی مواجهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای تعاونی کارگران سایپا، پس از گذشت سه سال از تحویل منازل مسکونی خود در غرب شهر کرج (کلاک پایین) هنوز با مشکلات ابتدایی که به دلیل عدم توجه هیات مدیره و مسئولان نظارتی ادامه دارد، روزگار می‌گذرانند. یکی از اصلی‌ترین مشکلات این کارگران خطر فرونشست زمین است که هر روز اهالی مجتمع را نگران‌تر  می‌کند.

این مجتمع ۱۴۴ واحدی که به جز ۴ واحد باقی واحد‌ها آن محل سکونت کارگران شرکت سایپا است، اگرچه با هزینه شخصی اهالی دوربین‌های مدار بسته آن نصب و راه‌اندازی شده است اما هنوز فقدان دیواری که بتواند امنیت لازم برای زندگی دست‌کم ۵۰۰ نفر را فراهم کند یک دغدغه محسوب می‌شود.

 جایی برای رفتن نداریم/هر روز در انتظار خبر ناگوار هستیم

محمود یکی از اعضای این تعاونی است که در خصوص وضعیت مجتمع به خبرنگار ایلنا می‌گوید: مالکان و ساکنان این مجتمع از عملکرد هیات مدیره تعاونی رضایت ندارند مشکلاتی مانند رانش زمین، عدم امنیت و ایمنی، کیفیت پایین سازه‌ها، از ابتدای تحویل واحد‌ها وجود دارد.

او ادامه می‌دهد: ما بارها از مدیریت شرکت سایپا خواسته‌ایم تا به این مجتمع بیاید تا ببیند کارگرانش در چه وضعیتی زندگی می‌کنند. هنگامی که کودکان و نوجوانان ما در محوطه بازی می‌کنند همه ساکنان هراسان می‌شود اگرچه تاکنون هیچ مشکلی پیش نیامده است اما با این وضعیت باید نگران خطر رانش زمین و دیگر حوادث ناگوار برای اهالی این مجتمع بود.

این کارگر در مورد محل زندگی خود می‌گوید: ما بارها خواستیم این محل را ترک کنیم و به جای دیگری برویم ولی نه برای اینجا مشتری پیدا می‌شود و نه اینکه توان دریافت وام‌ داریم زیرا هرچه داشتیم را برای همین سقف بالای سر دادیم. کیفیت منازل میکونی ما از کیفیت واحد‌های مسکن مهر هم پایین‌تر است.

9

11

12

کارگران تهران کارگران خودروساز کارگران خودروسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر