کد خبر: 544256 A

علی ربیعی:

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حدود ٤.٢ میلیون نفر از سالمندان کشور که بازنشسته هستند از دولت، دریافتی دارند، گفت : ٢٥ درصد از سالمندان کشور تحت پوشش سازمان های حمایتی قرار دارند.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی امروز در نشست شورای عالی سالمندی که با حضور معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارشناسان حوزه سالمندی از دستگاه‌های مختلف کشور در محل وزارت کار برگزار شد، گفت: همه بازنشستگان در ایران هنوز به سن سالمندی نرسیده‌اند، بیش از ٦٠ درصد جمعیت بالای ٦٠ سال در کشور بازنشسته هستند؛ سندملی سالمندی باید حمایت های گوناگون از سالمندان را در بر بگیرد.

ربیعی به کارشناسان تاکید کرد: باید جمعیتی از سالمندان که بازنشسته نیستند و تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار ندارند را با آمار و ارقام مشخص کنیم و برای این گروه کنار دیگر سالمندان برنامه حمایتی تدوین کنیم. حمایت‌ها می‌تواند شامل مسکن، درمان، تغذیه و حتی اوقات فراغت برای سالمندان را در بر بگیرد.

سپس احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی موضوع سالمندی را یکی از چالش های مهم کشور دانست و گفت: حدود ٨٨٦ هزار خانوار در کشور با پدیده سالمندی مواجه هستند.

وی گفت:٣٠٠ هزار خانوار سالمند کمتر از ٦٠٠ هزار تومان دریافتی دارند. با تقسیم کار می توان چالش سالمندی را رفع کرد و این مهم نیازمند برنامه ریزی است.

در این نشست کارشناسان دستگاه‌های مختلف دیدگاه‌های خود را ارائه دادند و قرار شد در نشستی دیگر نماینده هر دستگاه برنامه‌های خود را درباره سالمندی برای سند ملی سالمندی ارائه دهد.

علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر