کد خبر: 543659 A

در جاده‌های رفسنجان اتفاق افتاد؛

شامگاه روز پنجشنبه، حادثه تصادف خودرو حامل سه کارگر چینی با خوردو سواری ۵ تبعه افغان در رفسنجان، به کشته شدن یک کارگر ومصدوم شدن ۷ نفر انجامید.

به گزارش ایلنا، شامگاه روز پنجشنبه (۱۳ مهر ماه)، حادثه تصادف خودرو حامل سه کارگر چینی با خوردو سواری ۵ تبعه افغان در رفسنجان، به کشته شدن یک کارگر ومصدوم شدن ۷ نفر انجامید.

سیدمحسن مرتضوی (رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان) در توضیح این حادثه گفت: حوالی ساعت ۲۱:۱۰ شامگاه روز پنجشنبه (۱۳ مهر ماه)، خودرو پراید حامل سه کارگر چینی شاغل در یک شرکت شن و ماسه با خودرو حامل ۵ تبعه افغانی در کمربندی محور سرچشمه به  رفسنجان برخورد می‌کند که در نتیجه آن یک کارگر ۳۵ ساله چینی کشته می‌شود و ۵ تبعه افغان به همراه دو کارگر دیگر چینی به شدت مجروح می‌شوند.

وی افزود: یکی از مصدومان که کارگر ۳۵ ساله  چینی بود بلافاصله بعد  از انتقال به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان جان خود را از دست داد و سایر مصدومان حادثه نیز به بیمارستان انتقال پیدا کردند.

در خصوص این حادثه علی اکبر رواقی (مسئول کانون شوراهای اسلامی کار استان کرمان) به خبرنگار ایلنا می‌گوید: در سالهای اخیر شمار قابل توجهی از کارگران چینی در واحدهای معدنی منطقه کرمان مشغول شده‌اند و برای همین این افراد مانند سایر اهالی منطقه در مسیرهای اطراف در حال تردد هستند.

وی ادامه می‌دهد: از سوی دیگر با توجه به موقعیت جغرافیایی استان کرمان، جاده‌های این منطقه مسیر عبور و مرور خودروهای حامل اتباع غیر مجاز افغانستانی است که به دلیل آنکه رانندگان این خودروها معمولا قوانین راهنمایی و رانندگی را نادیده می‌گیرند، برخی مواقع شاهد حوادث این چنینی هستیم.

حوادث کار رفسنجان مرگ کارگر چینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر