کد خبر: 543473 A

باوجود وعده قبلی کارفرما؛

برخی کارگران پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بم صبح امروز (شنبه۱۵ مهر ماه) در مقابل ساختمان پایگاه میراث فرهنگی ارگ قدیم بم تجمع کردند و خواهان آن شدند که سه ماه مطالبات مزدی آنان پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بم صبح امروز (شنبه۱۵ مهر ماه) در  مقابل ساختمان پایگاه میراث فرهنگی ارگ قدیم بم تجمع کردند و خواهان آن هستند که سه ماه مطالبات مزدی آنان (تیر، مرداد و شهریور) پرداخت شود.

این کارگران با یادآوری وعده‌ای که هفته گذشته از زبان «فرهاد عزیزی» مدیرکل امور پایگاهای میراث جهانی کشور برای پرداخت معوقات مزدی وبیمه‌ای آنها اعلام شده بود، گفتند: با گذشت نزدیک به یک هفته هنوز این وعده، محقق نشده است.

آنها افزودند: در نتیجه طولانی‌تر شدن موعد دریافت مطالبات معوقه، هر روز برای امرار معاش خانواده‌هایمان بیشتر زیر بار قرض از اطرافیانمان می‌رویم.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که حق بیمه این کارگران نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده‌ و در نتیجه برای خانواده‌های آنها تامین نیازهای درمانی به یک مسئله تبدیل شده است.

«فرهاد عزیزی» مدیرکل امور پایگاهای میراث جهانی کشورروز دهم مهر ماه در گفتگو باخبرنگار ایلنا از پرداخت همه معوقات این کارگران در چند روز آینده خبر داده بود.

طبق اظهارات وی قرار بود همه معوقات مزدی کارگران پروژه‌های ارگ بم، چغارزنبیل، شوشتر و چند پروژه دیگر به زودی یک‌جا پرداخت شود اما تا لحظه انتشار این خبر تماس خبرنگار ایلنا برای کسب اطلاع در مورد تاخیر به وجود آمده بی‌نتیجه مانده است.

09

کارگران کرمان کارگران ارگ بم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر