کد خبر: 540357 A

قاضی‌پور با تشریح نشست کمیسیون نظارت بر اجرای اصل ۴۴:

هپکو با ۱۰ میلیون تومان و بدون ضمانت بانکی واگذار شده/فسخ یک‌طرفه هپکو با وزیر اقتصاد بررسی می‌شود

به دنبال حمایت‌های اخیر نادر قاضی‌پور (نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلانی) از حل مشکلات کارگران هپکو و پیگیری مشکلات کارگران این کارخانه، کارگران این واحد تولیدی از او قدردانی کردند.

هپکو با ۱۰ میلیون تومان و بدون ضمانت بانکی واگذار شده/فسخ یک‌طرفه هپکو با وزیر اقتصاد بررسی می‌شود

به گزارش خبرنگار ایلنا براساس گفتگوی خانه ملت با نادر قاضی‌پور، از قرار معلوم این نماینده مجلس روز گذشته (سوم مهرماه) در جلسه کمیسیون نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی راجع به تشریح نحوه واگذاری شرکت  هپکو گفته است: واگذاری این شرکت تنها با مبلغ ۱۰ میلیون تومان و بدون تضمین انجام شده است، در عین حال وی از بررسی امکان فسخ یک‌طرفه هپکو با حضور وزیر اقتصاد خبر داده است.

طبق گفته این عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد سازمان خصوصی‌سازی بر واگذاری شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو نظارت کافی را نداشته‌ است که نتیجه آن به وجود آمدن مشکل کنونی‌است.

نماینده ارومیه تاکید دارد: شرکت هپکو براساس شاخص‌های اهلیت مالی و اهلیت تخصصی واگذار نشده است،.

وی ادامه می‌هد: این شرکت به فردی واگذار شده که بدهی بانکی، مالیاتی وتامین اجتماعی داشته و ممنوع‌الخروج بوده است.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی با بیان اینکه طبق گزارش کمیسیون هپکو تنها با ۱۰ میلیون تومان و بدون تضمین بانکی واگذار شده است، ادامه می‌دهد: در ابتدای واگذاری، فرد خریدار تلاش کرده با فروش اموال مازاد کارخانه، بدهی دولت را پرداخت کند که این اقدام تخلف است.

وی در گزارش خود با اشاره به بندهایی از قرارداد واگذاری شرکت هپکو می‌گوید: طبق قرارداد شرکت هپکو باید با مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان و ضمانت نامه بانکی ۱۵۰ میلیارد تومانی واگذار می‌شد که در این مورد خریدار تنها با پرداخت ۱۰ میلیون تومان واگذاری صورت گرفته است، این مسائل به دلیل اختلافات در واگذارهای در سازمان خصوصی‌سازی ایجاد می‌شود که دامن واگذاری خودرو سازی تبریز را نیز گرفته است.

قاضی پور در ادامه، از برگزاری نشستی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی خبر داد و می‌گوید: طبق قانون هپکو  باید یک طرفه فسخ شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت سرپرستی این واحد تولیدی را برعهده گیرد.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تاکید می‌کند: هرچه زودتر باید با تزریق پول به هپکو آذرآب مشکلات مالی کارگران و کارکنان آنها حل شود و برخورد با کارگران آذرآب که در ۸ سال دفاع مقدس خدمت کرده‌اند، دور از شأن نظام نیست.

به گفته وی، اگر مشکلات هپکو و آذرآب به زودی مرتفع نشود، مشکلات به تولیدی‌های دیگر سرایت می‌کند.

به دنبال این موضع‌گیری نماینده مجلس شورای اسلامی، شماری از کارگران کارخانه هپکو در حالی که تابلونوشته‌هایی را در دست داشتند، با انتشار تصاویر از خود و همکارانشان مراتب قدراتی خود را اعلام کردند.

انتهای پیام/
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر