خبرگزاری کار ایران

کارگران سیمان مسجدسلیمان دوباره اعتراض کردند/مدیریت جدید خواستار شکیبایی معترضان شد

کارگران سیمان مسجدسلیمان دوباره اعتراض کردند/مدیریت جدید خواستار شکیبایی معترضان شد
کد خبر : ۵۳۴۶۷۰

حدود ۲۵۰ کارگر کارخانه سیمان کارون (مسجد سلیمان)، دیروز و امروز (۲۰و۲۱ شهریورماه) در اعتراض به عملی نشدن وعده کارفرما مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه، دور جدید اجتماعات خود را آغاز کردند.

یکی از کارگران سیمان کارون با اعلام این خبر به ایلنا گفت: حدود ۲۵۰ کارگر کارخانه سیمان کارون دیروز و امروز (۲۰و۲۱ شهریورماه) در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان مقابل دفتر نماینده مسجد سلیمان و ساختمان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مسجد سلیمان تجمع کرند.

یکی از کارگران حاضر در این صنفی در توضیح ماجرا گفت: این واحد صنعتی حدود ۴۷۰ کارگر رسمی قراردادی و روزمزد دارد که در این میان کارگران رسمی و قراردادی معادل ۵ ماه مزد معوقه و کارگران روزمزدی حدود ۱۷ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده؛ طلبکارند.

او با بیان اینکه در همین رابطه شکایتی نیز از سوی کارگران در اداره کار ثبت شده است، افزود: طبق رای هیئت تشخیص کارفرما موظف به پرداخت همه مطالبات معوقه مزدی و بیمه‌ای کارگران شده اما تاکنون کارفرما با ادعای نداشتن استطاعت مالی از این حکم تمکین نکرده است.

این کارگر سیمان مسجد سلیمان یادآور شد: جدا از این طلب، بابت سنوات دو سال گذشته و برخی مزایای عرفی همانند سبد کالا نیز طلبکاریم؛ خواسته ما تنها به‌روز شدن مطالبات مزدی و حقوقی است با این حال مسئولان در این واحد صنعتی نتوانسته‌اند مشکلات این واحد صنعتی را حل کنند.

در این رابطه «مسعود تقی‌زاده» رئیس کارخانه سیمان کارون ضمن تایید معوقات مزدی کارگران این واحد صنعتی به ایلنا گفت: پرداخت مطالبات معوقه کارگران تنها در صورت از سرگیری فعالیت‌ تولیدی این واحد امکان‌پذیر است.

او با بیان اینکه به دلیل این مسئله حدود پنج ماهی می‌شود که فعالیت این واحد صنعتی با مشکل روبرو شده است و فقط استمرار تولید می‌تواند ما را از این بحران نجات دهد، اضافه کرد: مجموع مطالبات معوقه کارگران حدود ۶ و نیم میلیارد تومان است این درحالی‌ست  که در حال حاضر حدود ۱۱۰ هزار تن کلینکر در کارخانه انبار شده که ارزش مالی آنها حدود ۱۱ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

به گفته تقی‌زاده، همه مسئولان شهرستانی و استانی در جریان مشکلات به وجود آمده در سیمان کارون هستند و در این زمینه جلسات متعددی را در پیگیری به این مشکلات برگزار کرده‌اند.

این کارفرما در ادامه با بیان اینکه به تازگی مسئولیت مدیریت کارخانه را برعهده گرفته‌‌است، افزود: از همه کارگران می‌خواهم با خاتمه اعتراض صنفی خود، امکان برطرف شدن مشکل پیش آمده را فراهم کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز