کد خبر: 516511 A

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

سازمان منطقه آزاد قشم در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با نمایندگی اتاق تعاون شهرستان قشم و با هدف کمک به افزایش سهم تعاونگران در اقتصاد این منطقه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایلنا، توسعه فرهنگ تعاون میان آحاد جامعه و تشکل‌های اقتصای و اجتماعی در جوامع محلی، توسعه همکاری دو جانبه در راستای تقویت تعاونی‌ها، افزایش سطح اشتغال مولد با تاکید بر مالکیت و مدیریت نیروی کار واحد‌های تعاونی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

این تفاهمه نامه برای مدت یک سال ازتاریخ یکم مرداد ماه ۹۶ تا یکم مرداد ۹۷ مابین حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان طرف اول و غلامرضا پاسلاری مسئول نمایندگی اتاق تعاون شهرستان قشم به عنوان طرف دوم و علی یدقارعضو منتخب هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم و سیلمان رنجبری به عنوان دستگاه نظارتی امضا شد.

حمایت از تشکیل، گسترش، توسعه و فعال سازی شرکت‌های تعاونی، ارتقای رقابت پذیری فعالان اقتصادی کوچک و متوسط در قالب شرکت‌های تعاونی، مشارکت و همکاری در برنامه ریزی برای توسعه بخش تعاونی با هدف توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد جوامع محلی و ایجاد اشتغال مولد بخشی از تعهدات طرفین در این تفاهم نامه می‌باشد.

مشارکت در جذب منابع و سرمایه گذار داخلی و خارجی، افزایش صادرات تولیدات تعاونی‌ها، سیاست‌گذاری مشترک برای ارتقای کیفی اسکله‌های گردشگری قشم، مطالعه در زمینه بهبود، توسعه و ترویج صنعت ساختمان از طریق تعاونی‌های مسکن و همچنین تامین مسکن جوانان در شهر‌ها و روستاهای جزیره قشم از دیگر تعهدات این تفاهم نامه است.

همچنین در این تفاهم نامه در زمینه برنامه ریزی مشترک برای ایجاد اداره و توسعه شیلات و صید و صیادی از طریق جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای پرورش میگو و ماهی در قفس و ایجاد ارزش افزوده از تولید تا فروش و فرآوری ماهی‌ها و برنامه ریزی برای رفع موانع تولید و ارائه تسهیلات به تعاونی‌ها از طریق معرفی به بانک‌های عامل هم تاکید شده است.

گفتنی است مراسم امضای این تفاهم نامه با حضور حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، غلامرضا پاسلاری مسئول نمایندگی اتاق تعاون شهرستان قشم، قاسم جادری استاندارهرمزگان، حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر و محمد آشوری نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار قشم، امام جمعه شهرستان حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار و امام جمعه اهل سنت قشم شیخ عبدالرحیم خطیبی و جمعی از مسئولین صورت گرفت.

اتاق تعاون سازمان منطقه ازاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر